KUZKA, Dış Ticaret Eğitimleri Tamamlandı

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), bölge ihracat kapasitesinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Kastamonu, Çankırı ve Sinop'ta ihracata yönelik faaliyetlerde bulunan işletmeler için düzenlediği Dış Ticaret Eğitimlerini tamamladı. 

  • 499
KUZKA, Dış Ticaret Eğitimleri Tamamlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KUZKA tarafından 2-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta düzenlenen “Dış Ticaret Eğitimi” kapsamında “Bir Dış Ticaret Firmasının Bilmesi Gereken Bilgi Kategorileri, Dış Ticaret Rejimi ve İhracat İthalat İşlemlerinde Kullanılan Belgeler, Dış Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri, İhracatı Teşvik Sistemi ve Hibe Şeklinde Devlet Yardımları” konularında ilgili firma temsilcileri bilgilendirildi.

Dış Ticaret Eğitimleri sırasıyla 2-3 Mayıs’ta Çankırı’da, 4-5 Mayıs’ta Kastamonu, Tosya’da, 6-7 Mayıs tarihlerinde ise Sinop’ta gerçekleştirildi. Eğitimlere, içinde bölgede faaliyet gösteren firmaların yönetici ve ihracattan sorumlu personelinin yer aldığı toplam 45 kişi katıldı. KUZKA tarafından düzenlenen eğitimler ile bölgede faaliyet gösteren firmalara, ihracat sektörüne yönelik çıkarılan yeni kanun ve yönetmelikler hakkında bilgi edinme imkanı sağlanırken, firmalara ihracat yapma bilgi ve becerisi de kazandırılmış oldu.