KUZKA 'Eğitimlere kayıt yaptırmayı unutmayın'

KUZKA, Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Atölye Çalışmaları başlıyor. Eğitimlere kayıt yaptırmayı unutmayın.

  • 1584
KUZKA 'Eğitimlere kayıt yaptırmayı unutmayın'

Kastamonu, Çankırı ve Sinop'taki kurum ve kuruluşların birlikte proje üretme, yazma ve yönetme kapasitesini artırmaya yönelik Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Proje Atölyesi” çalışmaları başlıyor.

Kadınların ve Gençlerin İşgücü Potansiyelinin Geliştirilmesi Sonuç Odaklı Programı kapsamında KUZKA tarafından düzenlenen “Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi ve Proje Atölyesi” çalışmasıyla bölgedeki kurum ve kuruluşların birlikte proje üretme, yazma ve yönetme kapasitesinin artırılması hedefleniyor.

Program kapsamında bölgede yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak, istihdam edilebilirliği artırmak ve yeni projelerin geliştirilerek proje havuzuna eklenmesi sağlanacak. KUZKA tarafından bu amaca yönelik hazırlanan proje atölyesi sayesinde bölgeye yönelik yeni projeler de üretilmiş olacak. Program kapsamında Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi’nden sonra katılımcılar, atölye çalışması ile proje fikirleri üzerinde çalışarak bölgeye dair yeni projeler geliştirecekler.

Eğitim ve atölye çalışmaları 3 farklı aşamada gerçekleştirilecek

Çevrimiçi ortamda KUZKA tarafından düzenlenen program üç aşamada gerçekleştirilecek. İlk aşamada 1. gruba 30 Kasım-01 Aralık 2021, 2. gruba 02-03 Aralık 2021 tarihlerinde olmak üzere 50 kişilik gruplar halinde iki Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi verilecek. İkinci aşamada katılımcılar bireysel veya ekip halinde eğitimini aldıkları konulara ilişkin 06 Aralık 2021 tarihinde Proje Eğitimi Uygulama Çalışmasında proje fikri oluşturarak, uygulamaya dökmeleri gerekiyor. Üçüncü aşamada ise 08-09-10 Aralık 2021 tarihlerinde proje fikri geliştirmek isteyen kişi/ekiplere belirli bir saat aralığında randevular verilerek, kişi/ekipler tarafından doldurulacak proje şablonlarına eğitmenlerden geri dönütler alınacak. Atölye sonunda da katılımcılardan bireysel ya da ekip halinde bölgenin sorunlarına yönelik çözüm üreten en az bir proje geliştirmeleri bekleniyor.

Eğitimlere kayıt yaptırmayı unutmayın

Program kapsamında aynı eğitim iki defa verilecek olup her grubun kapasitesi 50 kişi ile sınırlı olacaktır. Programa katılım sağlamak isteyen bölge kurum ve kuruluşlarındaki paydaşların https://bit.ly/3nuFQ3k linkteki formu doldurarak 29 Kasım 2021 tarihinde mesai bitimine kadar başvuru yapmaları gerekiyor.