LPG'li Araçlara Denetim Artıyor

BRC Sıralı Otogaz Sistemleri yetkilileri, ömrünü tamamlayan LPG sistemlerinin yenileme işlemlerinin mutlaka yetkili servislerde yaptırılması gerektiğini söyledi.

  • 578
LPG'li Araçlara Denetim Artıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

LPG’Lİ ARAÇLARA DENETİM ARTIYOR 
- BRC SIRALI OTOGAZ SİSTEMLERİ YETKİLİLERİ, YENİLEME İŞLEMLERİNİN YETKİLİ SERVİSLER TARAFINDAN YAPILMASI GEREKTİĞİNİ VURGULADI

BRC Sıralı Otogaz Sistemleri yetkilileri, ömrünü tamamlayan LPG sistemlerinin yenileme işlemlerinin mutlaka yetkili servislerde yaptırılması gerektiğini söyledi. 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın, LPG sistemlerinin depolarının 10. yılını doldurduğunda araçlardan söküleceğini açıklaması üzerine, bu araçlarda denetimler artıyor.
BRC Sıralı Otogaz Sistemleri yetkilileri, "Ürünümüzün özelliği itibariyle gerek ayarların ve gerekse dönüşümlerin eğitimsiz ve yetkisiz yerlerde yapılması aracınızın garanti dışında kalmasına neden olabilir. Herhangi bir mağduriyet yaşamamak için BRC Yetkili Servisleri dışında aracınızın ayarlarıyla oynanmasına izin vermeyiniz” dediler.
ARAÇLAR MUAYENEDEN GEÇEMEYECEKLER
Nisan ayında uygulamaya konulması planlanan değişikliğe göre, üzerinde 10 yılı doldurmuş LPG sistemi taşıyan araçlar, büyük bir titizlikle kontrol edilecek. Gereken şartları taşımayan sistemlere sahip araçlar, muayeneden geçemeyecek.
BRC Sıralı Otogaz Sistemleri yetkilileri, bir kaos doğabileceğini belirterek, “Kontrolün nasıl, nerede ve kim tarafından yapılacağı önemli. Hangi parçalar değişecek, hangileri değişmeyecek nasıl kontrol edilecek, testler kim tarafından yapılacak. Bu kriterlerin önceden belirlenmesi çok önemli. Yoksa piyasada bir kaos doğması mümkün. BRC olarak güvenli, ekonomik, kaliteli ve aynı zamanda çevreci sistemler üretiyoruz. Çevreye olan duyarlılığımızı çeşitli sosyal sorumluluk projelerine sponsorluklarla sürdürüyoruz. Unutmayın gelecekte de yaşanabilir bir çevre için, en güçlü alternatif yakıt LPG'dir” dediler.