Madde bağımlısı genç kendi evini kundakladı

Kastamonu'da madde bağımlısı olduğu iddia edilen genç, dedesine ait evi ateşe verdi. Çıkan yangında 3 ev ve 2 ambar yanarak kullanılamaz hale geldi.

  • 3356
Madde bağımlısı genç kendi evini kundakladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, Pınarbaşı ilçesine bağlı Zarıkalaycı köyünde madde bağımlısı olduğu iddia edilen Yalçın Kamilçelebi, dedesi Ahmet Kamilçelebi’ye ait evi ateşe verdi.

Rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, çevredeki evlere de sıçradı. Giderek büyüyen yangına Pınarbaşı Orman İşletme Müdürlüğü arazözleri ile Pınarbaşı Belediyesine ait itfaiye araçları müdahale etti. Ekiplerin yetersiz kalması sonucu Azdavay, Ağlı ve Daday Belediyelerine ait itfaiye araçlarıyla Orman İşletme Müdürlüklerine ait arazözler destek verdi. Ayrıca yangına Karabük’e bağlı Eflani Belediyesine ait itfaiye araçları ile Bartın’a bağlı Ulus Belediyesine ait itfaiye ve Ulus Orman İşletme Müdürlüğüne ait arazözler de destek verdi.

Tüm çabalara rağmen kontrol altına alınamayan yangına Orman Genel Müdürlüğüne ait helikopterle de müdahale edildi. Uzun uğraşlar sonunda başka evlere sıçramadan kontrol altına alınabilen yangında Ahmet Kamilçelebi, Mehmet Kamilçelebi, Mehmet Şabançelebi ve Osman Çetin’e ait üç ev ile iki ambar tamamen yanarak kullanılamaz hale gelirken, Şaban Demirci’ye ait olan eve ise müdahale edilerek yanmaktan son anda kurtarıldı.

Yangının, madde bağımlısı olduğu öğrenilen Yalçın Kamilçelebi’nin dedesinin evini kundaklaması sonucu çıktığı iddia edildi. Olay sonrası kaçan Yalçın Kamilçelebi, Pınarbaşı Emniyet Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltın alındı.

Can kaybının yaşanmadığı yangında soğutma çalışmalarının halen devam ettiği öğrenildi.