Maşalacı'dan Ramazan Bayramı Mesajı

MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

  • 268
Maşalacı'dan Ramazan Bayramı Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et


İslami ve insani değerlerin ağır bir operasyona, vahşi ve vahim bir saldırı dalgasına maruz kaldığı bir dönemde mübarek Ramazan Bayramı'nı bir kez daha karşılamış bulunuyoruz.

Manevi hal ve güzellikler tüm inananların yüreğine su serpecek, umutları çoğaltıp, gönülleri coşturup dua ve dilekleri buluşturacaktır.

Ramazan Bayramı'nın bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim tarafından müjdelenmiş ve böylesi bir muazzam ayrıcalığa layık bulunduğu da gözler önüne serilmiştir.

Bu bayram, iman ve itikat zenginliğinin manevi fukaralık çeken vicdanlara güneş gibi doğduğu kutlu, bereketli ve rahmani bir hazinedir.

Bu bayramın kadrini ve kavlini bilmek izzet, itibar ve iffetinin üslup ve usul şartlarını yerine getirmek demektir.

Temennim, muazzam bir değere sahip bu bayramın hatırına; Türk-İslam aleminin belini doğrultması, birlik ve bekasını kardeşlik bağlarıyla güçlendirmesidir.

İslam coğrafyasını mesken tutmuş acı, kayıp ve ayrılıkların son bulması için herkesin anlamlı, samimi ve tutarlı bir iç muhasebe yapması artık zaruri ve kaçınılmazdır.

Bu bayram dualarımızda Doğu Türkistan'daki mazlum ve mağdur soydaşlarımızla birlikte Türkmeneli'ndeki kardeşlerimiz olacaktır.

Bu Ramazan Bayramı'nda dualarımızda gözyaşı döken, feryat eden ve küresel projelere feda edilen tüm din kardeşlerimiz, tüm muhtaç ve çaresiz insanlar bulunacak ; hepsinin esenlik ve refahı için ellerimiz semaya kalkacaktır.

Ramazan Bayramı'nın sunduğu imkan ve fırsatlar çerçevesinde; insanlığın huzur ve sükûnete, barış ve sakinliğe, dirlik ve düzene erişmesini Rabbim'den niyaz ediyorum.

Bu düşüncelerle aziz milletimin, Türk-İslam aleminin idrak ettiğimiz mübarek Ramazan Bayramı'nı kutluyor en iyi dileklerimi sunuyorum.

MHP KASTAMONU İL BAŞKANI
HACİ İBRAHİM MAŞALACI