Maşalacı'dan 10 Kasım Mesajı

MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişinin 78'nci yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

  • 776
Maşalacı'dan 10 Kasım Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

“Ulu Önder Atatürk 57 yıllık kısa ömrüne koskoca bir tarih sığdırmıştır”
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete yolculuğunun 78. sene-i devriyesinde hasret ve hürmetle andıklarını kaydeden MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı: “Atatürk; pes etmeyen bir ruha, taviz vermeyen bir mizaca, inandıklarını söylemekten korkmayan bir vicdana, vatan ve milleti için her şeyi feda edecek bir şuura sahip fazilet ve hamiyet mihveridir. 57 yıllık kısa ömrüne adeta koskoca bir tarih sığdırmıştır. Cepheden cepheye koşmuş, gönülden gönüle akmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna liderlik yaparak milletimizin kalbinde taht kurmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; inançlarının derinliği, heveslerinin yüksekliği, ufkunun genişliği, Türk milletine duyduğu engin sevgisiyle anlamak, bu şekilde hakkını teslim etmek lazımdır. Elbette her fani gibi devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Atatürk de 78 yıl evvel hayata gözlerini yummuştur. Fakat geride bıraktığı hatıralar, emanet ettiği büyük miras, üzerinde titrediği bağımsız yaşama azmi ilk günkü kadar taze ve heyecan vericidir. Her ne kadar milli varlık ve bekamız üzerinde sinsi oyunların, karanlık hesapların projelendirip sahnelenmesi için özel bir çaba sergilense de Türk milleti kurucu değerlere sonuna kadar bağlı ve sadıktır” dedi.

10 Kasım’ı bir matem günü olarak görmek ve anmak yerine aziz Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, milli hasletlerini, manevi yönünü daha iyi tanımak, tanıtmak için eşsiz bir fırsata dönüştürmek gerektiğine dikkat çeken Maşalacı: “Aziz Atatürk hiç kimseyi aldatmadan, ülkesi ve milleti için koyduğu hedeflere yılmadan yürüyerek; aleyhinde bulunan çevrelere, yolundan çevirmeye çalışan odaklara aldırmayarak önündeki tüm engelleri birer birer aşmasını bilmiştir. Nitekim Türk milletinin umudu olmuş, Türk vatanına yepyeni bir çığır açmıştır. Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e vefatının 78. yıl dönümünde Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.