'Merhamet ve Emek Ödülleri' sahiplerini buldu

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen 'Merhamet ve Emek Ödülleri' Ankara'da düzenlenen törenle sahiplerine ulaştırıldı. Kastamonu'dan üç hemşehrimiz de bu yıl ödüle layık görüldü.

  • 774
'Merhamet ve Emek Ödülleri' sahiplerini buldu

Başkent Postası Medya Grubu olarak bu sene üçüncüsü düzenlenen “Merhamet ve Emek Ödülleri” Ankara’da düzenlenen görkemli bir törenle sahiplerine verildi.

Bu sene Türkiye’nin değişik şehirlerinde yaşanan olaylarda ön plana çıkan merhamet ve emek sahipleri ödüllendirildi.

Kastamonu’dan da üç kişi ödülüne kavuştu.

Başkent Postası tarafından geleneksel hale getirilen "İyilik, Merhamet ve Emek Ödülleri", iyilik yapmış, merhametiyle toplumda farkındalık yaratmış ve örnek teşkil edecek kişilere veriliyor.

Ankara'da bir otelde düzenlenen tören semazen gösterileri ve şiir dinletileriyle başladı. Başkent siyaseti, spor, sanat ve önde gelenlerinin katıldığı tören dün gece gerçekleştirildi.

Uzunkök, "Amacımız farkındalık oluşturmak"

Başkent Postası Sahibi Seyfi Uzunkök’ün açılış konuşmasında; amaçlarının vicdanı ödüllendirmek, vicdansızlığı engellemek ve toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla  böyle bir organizasyona ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Uzunkök konuşmasında; ödül alacakları kısaca neden ödüle layık görüldüklerini kısaca anlatırken, onlar ve onlar gibi vicdanlı insanların olduğu ve sayılarının arttığında savcı, hakim, polis, bekçiye ihtiyacın da aynı oranda azalacağını; dev adalet sarayları yerine dev fabrikalar yapılacağını ve enerjinin üretime yoğunlaşabileceğini belirtti.

İlk ödül, sel felaketinde 30 öğrenciyi kurtaran emekli astsubaya

İlk ödül Bozkurt’ta yaşanan sel felaketinde 30 öğrencinin hayatını kurtararak büyük bir fedekarlık örneği gösteren emekli astsubay Turhan Tekin’e verildi.

Tekin; “Her Türk vatandaşı gibi yapmam gerekeni yaptığımı düşünüyorum. Allah’ın yardımı, askerliğin verdiği tecrübe ve cesaretle palanga düzeni kurarak bu olayı gerçekleştirdim. Gururluyum” dedi.

Kastamonu ve Pursaklar Belediyelerinde temizlik personeli olarak görev yapan, yüklü miktarlarda para bulup sahibine veren Remzi Karın ve Hüseyin Aktaş'ta ödüle layık görüldü.

Karın ve Aktaş açıklamalarında; “Biz doğru olanı yaptık. Olması gereken buydu” dediler.

Türkiye’nin değişik illerinde örnek davranışlarıyla "Merhamet ve Emek Ödülü" alanlar şu şekilde sıralandı.

- Turhan Tekin - Bozkurt/Kastamonu

- Ferudun Akın - Bozkurt/Kastamonu

- Remzi Karın - Kastamonu

- Hüseyin Aktaş - Pursaklar/Ankara

- Özgür Şimşek - Manavgat/Antalya

- Ali Karaoğlan - Manavgat/Antalya

- Mehmet Yılmaz - Gaziantep

- Şehmus Enginoğlu - Mardin

- Dr. İlknur Yavaz, Sezi Ak, Aynur Aydın (Sağlıkçı)