MHP'li Maşalacı, Ak Parti'nin Temayül Yoklamasını Eleştirdi

MHP Kastamonu İl Başkanı İbrahim Maşalacı, AK Parti'nin sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı temayül yoklamasını Kastamonu halkıyla paylaşmasını istedi.

  • 605
MHP'li Maşalacı, Ak Parti'nin Temayül Yoklamasını Eleştirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et


MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı, AK Parti İl Başkanı'na temayül yoklamasının sonucunun paylaşılıp paylaşılmayacağını sordu. Partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında konuşan Maşalacı, temayül yoklaması adı altında sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerine oy kullandırılmasının manidar olduğunu söyledi.

AK Parti İl ve Merkez İlçe Başkanı’nın seçimle işbaşına gelmediğini ileri süren İbrahim Maşalacı, “Sayın il başkanı ve yönetimi AK Parti Genel Merkezi tarafından belirlenmiş, tek aday ile yapılan il kongresi ile de başkan olarak atanmıştır. Aynı iktidar partisi, müracaat eden milletvekili aday adayları arasında milletvekilliği adaylığı için delegelerine temayül yoklaması yaptırmış ancak temayül sonucunu il ve ilçe yönetimleriyle dahi paylaşmamıştır. Siyasi nezaket kurallarına uymayacak şekilde milletvekili aday adayları görücüye çıkar gibi teker teker mülakata çağrılmıştır. AK Parti İl Başkanlığı bu kez de STK Başkan ve yöneticilerinden kendi aday adayları arasında tercih ettiği kişileri seçmesini istemiş, demokratik bir tavır içinde olduğu imajını vermeye çalışmıştır” dedi.

Maşalacı, şöyle devam etti: “Temayül sonucu hemşehrilerimizle paylaşılmayacaksa oy vermeye giden saygıdeğer STK başkan ve yönetim kurullarına bildirilecek midir? Hatta ve hatta Sayın İl Başkanı bu oylamanın sonucunu öğrenebilecek midir? Bu soruların cevaplarını Kastamonu halkı olarak bekliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak muhtarlarımız, STK’larımız, sendikalarımız ve birçok kesim ile samimi görüşmeler yapmakta olduğumuzu reklam yapmadan, halkın talep ve önerilerini önemsediğimizi ifade etmek istiyorum. AK Parti İl Başkanı ve yönetiminin öğrenemeyeceği bu oylamanın insanları sadece yormak olacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.”

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)