MHP, referandum çalışmalarına devam ediyor

MHP il teşkilatı ve merkez ilçe teşkilatları referandum çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

  • 1363
MHP, referandum çalışmalarına devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Merkeze bağlı Kurusaray, Has, Kavak ve Karamukmolla köylerinde, 16 Nisan'da gerçekleşecek olan anayasa değişikliği referandumu hakkında bilgilendirme toplantısı yaparak MHP'nin neden evet dediğini anlatan İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı; "Millî siyaset aklının tek temsilcisi olan MHP, vatanın hür ve bağımsız olarak ilelebet yaşatılması amacıyla, tarihî bir adım atmış, siyasî ahlak ve sorumlu muhalefet anlayışımızın bir neticesi olan bir uzlaşıyla, hükümetin nasıl yapılandırılacağı kararının aziz milletimiz tarafından verebilmesine giden yolun önünü açmıştır. 

Amacımız devleti milletle buluştururken arıza sinyalleri veren sistemi bir üst fazda yeniden kurmak, yeniden inşa etmek; Atatürk ilkelerini, Cumhuriyetin temel niteliklerini ve rejimi riske sokan tehditleri bertaraf etmektir.

MHP çareyi vesayet odaklarında ya da yabancı güçlerin emellerinde değil, millette görmüştür. Kayıtsız şartsız tek egemen olan Türk milleti, kendi kader ve geleceği hakkında nihaî kararı bizzat kendisi verecektir. Şüphesiz aziz milletimiz nasıl bir karar verirse kabulümüzdür.

MHP, anayasa değişikliği referandumunda, devlet ve millet varlığının güvenceye alınıp güvenli bir şekilde istiklâl içinde istikbâle taşınması için "evet" diyecektir. MHP, Devlet için "evet", Millet için "evet", Cumhuriyet için "evet", Türklüğün bekası için "evet" diyecektir. Söz ve yetki aziz Türk Milletinindir." dedi.