Milletvekili Demir'den Kadir Gecesi mesajı

Ak Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 401
Milletvekili Demir'den Kadir Gecesi mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Demir yazılı mesajında; "Hayatta dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahî af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, şükran hislerimizi canlandırarak bizlere yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve 'sabır' denilen yüksek ahlaki meziyetimizi geliştiren oruç ibadetiyle geçirdiğimiz rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, Yüce Kitabımız’da 'bin aydan daha hayırlı' olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Dini hayatımızda önemli bir yere sahip olan Kadir Gecesinin değeri, insanlığa rehber, şifa ve ebedî mutluluğun anahtarı olarak gönderilen Kur’an’ı Kerim’in o gecede yeryüzü ve beşerle buluşmaya başlamasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu mübarek gecenin, insanlığın, barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu vesileyle; Tüm Hemşerilerimizin, Aziz Milletimizin ve İslam Aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, selam ve saygılar sunuyorum."