Milli Taekwondocularımız Antalya Yolcusu

Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası (Turkish Open) 14 - 17 Şubat 2016 tarihleri arasında Antalya'da yapılacak.

  • 1032
Milli Taekwondocularımız Antalya Yolcusu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlimizden 9 sporcu ile antrenörler İsmail Arıkan ve Akif Dalsız, 14 - 17 Şubat 2016 tarihleri arasında Antalya ilinde yapılacak olan Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası'nda (Turkish Open) ilimizi ve Taekwondo Milli Takımımızı temsil etmek üzere bu akşam yola çıktılar.

Sporcularımız; Oğuz Kaan Kertiş ve Gülay Kabataş Kastamonu Türk Telekom GMSK, Reyhan Şengül Kastamonu Erişen Spor Kulübü, Sema Kabataş, Sevilay Kabataş, Recep Alparslan Dalsız Kastamonu Belediye Spor Kulübü, Ümmühan Kocaoğlu, Kadir Nuray ve Alper Kaderli (Ferdi) sporcularıdır.

Kastamonu Taekwondo İl Temsilcisi ve antrenörü İsmail Arıkan ve Akif Dalsız; ilimizden Milli Takım adına 9 sporcumuz yarışacak. Sporcularımız ayrıca 2015 yılında Konya’da yapılan Türkiye Şampiyonasında da Türkiye derecesi elde etmişlerdi. İlimizi ve ülkemizi ayyıldızlı forma ile en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyoruz dediler.

Araç İğdir Lisesinde öğretmen ve Taekwondo antrenörü olan, 1.5 yıl önce Kocaeli Kartepe ilçesine tayinen giden antrenörümüz Ercan Çelik’te sporcularımızı desteklemek amacıyla müsabakaya katılıyor.

Ayyıldızlı forma ile ilimizi ve ülkemizi temsil edecek olan sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Ayrıca 25-30 Kasım 2014 tarihleri arasında düzenlenen aynı turnuvada Milli Takımımızı temsilen katılan ilimiz sporcularından Özge Huriye Yolasığmazoğlu ve Ebubekir Elmacı farklı kategorilerde 3 altın 1 bronz madalya kazanmışlardı.

(KG)