Muay Thai'de büyük başarı

EMF Avrupa Kupasında ilimiz sporcularından büyük başarı. 2 altın madalya.

  • 1652
Muay Thai'de büyük başarı

Uluslararası Muay Thai Federasyonu (IFMA) ve Avrupa Federasyonu (EMF)’nin faaliyet programında yer alan Muay Thai Avrupa Kupası 2022 mücadelelerine Antalya ev sahipliği yaptı.

33 ülkeden 750 sporcunun katıldığı kupa mücadelelerinde ilimiz Thai Boks Ayyıldız Spor Kulübü sporcuları Kardelen Çıplak ve İsmail Arda Kürsü altın madalya kazanarak EMF Avrupa Kupası Şampiyonluklarını ilan ettiler.

23-27 Kasım tarihleri arasında Antalya 10 bin kişilik Kapalı Spor Salonunda düzenlenen IFMA Uluslararası EMF Muay Thai Açık Avrupa Şampiyonasına, Thai Boks Ayyıldız Spor Kulübü Muay Thai antrenörü Bekir Shukakidze önderliğinde ilimizden 3 sporcu katıldı.

Sporculardan 10 Aralık TAL öğrencisi Kardelen Çıplak ve ilimiz spor muhabirlerinden Fatih Kürsü’nün oğlu Merkez Ortaokulu öğrencisi İsmail Arda Kürsü ringde tüm mücadelelerini kazanarak altın madalya kazanırken, Taş Mektep EML öğrencisi Yiğit Şişman ise ilk maçında iki kez dünya şampiyonu olan kazak rakibine karşı tüm mücadelesine rağmen mağlup oldu.

Konuyla ilgili olarak antrenör Bekir Shukakidze yaptığı açıklamasında, sporcularını uluslararası mücadelede gösterdikleri başarıdan dolayı kendilerini kutladığını belirterek, “Sporcularım gerçekten çok ciddi rakiplere karşı çok iyi mücadeleler sahneye koydular. 2 altın madalya kazandık. Kastamonu için büyük gurur. Bir sporcumda şansımızdan dolayı kurada ilk rakibi Kazak milli sporcusu ve 2 kez dünya şampiyonu olmuş bir rakiple karşı karşıya geldi. Ama ona karşı bile çok iyiydik ve çok ciddi bir baskı kurabildik. Sonuç kaybettik doğru ama ne derecede olduğunuzu gördük. Kutluyorum çocuklarımı. Buradan bizlere bu önemli Avrupa Kupasında destek veren başta Seydiler Kaymakamı Cihat Abukan olmak üzere, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Seydiler HEM ve GSİM Müdürü Turgut Burak Üner’e, Kadıdağı HEM Müdürü Tevfik Demirci’ye, Seydiler İlçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Keleş’e, ASKF Başkanı Adem Keloğlu’na, GSİM Şube Müdürü Engin Kaya ile Kadıdağı HEM Müdür Yardımcısı Nurullah Aziz Döner, Av. Cahit Çubukçuoğlu ve İmdat Şişman’a sonsuz teşekkürler ediyorum.” dedi.

Sporcular ise, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anarak şampiyonluklarını antrenörleri ve öğretmenlerine armağan ettiklerini söylediler.