Müslüm Gürses'in Son Albümü 'VEDA' Çıktı

Müslüm Gürses'in vefatından önce hazırladığı son albümü 'Veda' müzik marketlerdeki yerini aldı.

  • 1156
 Müslüm Gürses'in Son Albümü 'VEDA' Çıktı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

 MÜSLÜM GÜRSES’İN SON ALBÜMÜ "VEDA" ÇIKTI

https://muzikmp3indir.com/compressed/58389d345da6fe48b66644474d29a326.png

Müslüm Gürses’in vefatından önce hazırladığı son albümü "Veda" müzik marketlerdeki yerini aldı. Müslüm Gürses hayranlarının yeni albüme ilgisi de yoğun oldu. Ünlü sanatçının ameliyata girmeden önce, "Ölürsem albümün adını ’veda’ koyun" şeklinde vasiyette bulunduğu öğrenildi. 


Hayatını kaybeden ünlü sanatçı Müslüm Gürses’in hastaneye yatmadan önce kayıtların tamamladığı son ablümü "Veda" piyasaya çıktı. Müslüm Baba’nın son albümü "Veda", Esen müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. Ünlü sanatçının son albümüne ilgi de büyük oldu. Albümün çıktını duyan Müslüm Gürses hayranları müzik marketlere akın etti. 
Müslüm Baba’nın son albümünü alan bir hayranı, "Ustayla büyüdüm ben. Albümlerini sürekli takip ediyordum. Her çıkan albümünden illaki bir tane alıyordum. Bu da yeni albümü aldım hemen. Ölümünün ardından yeni bir albüm çıkacağını herkes söylüyordu. Bekliyorduk ve güzel oldu" dedi. 


İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’nda çalışan bir esnaf ise, "Beklediğimiz bir albümdü. İşler biraz durgundu ancak Babanın yeni albümü çıktıktan sonra hareketlenecektir. Burasının en yoğun olduğu gün Cumartesi’dir. En az 15-20 kişi sordu albüm ne zaman çıkacak diye. Çarşının hareketlenmesi için iyi olacak" şeklinde konuştu. 


"Veda"nın kayıtları Müslüm Gürses hastaneye yatmadan önce tamamlanmıştı. Ancak sanatçının ailesinin isteği üzerine albüm, sanatçının ölümünün 40. gününün ardından müzikseverler ile buluştu. Rahatsızlığından önce önce albüm için üç şarkı daha okuyan Müslüm Gürses’in tek vasiyetinin, "Ölürsem albümün adını ‘Veda’ koyun” olduğu belirtildi. Müslüm Baba “Veda”sını; büyük halk ozanlarının unutulmaz eserleriyle yapıyor. 11 eserden oluşan Veda albümünde, Aşık Mahzuni Şerif, Aşık Daimi, Yavuz Top, Mehmet Ali Metin, Selahattin Çelik ve Abdülkadir Algın gibi değerliisimlerin eserleri ile birlikte Anonim eserler de yer alıyor. Yönetmenliğini Kemal Arapoğlu’nun yaptığı albümün aranjörü ise Hüseyin Arapoğlu.