Mutluluğun Reçetesini Yazdı

Mutluluk için 10 deneyim

  • 486
Mutluluğun Reçetesini Yazdı
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Yazar Özenay Özdinç’in pozitif enerjinin insan hayatına etkilerini anlatan Mutluluk Reçetesi isimli kitabı, Mart ayının ilk haftasında raflardaki yerini alacak. 
Özenay Özdinç, Mutluluk Reçetesi adlı kitabının tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Pozitif düşünce ile mutluluğun reçetesini yazan Özdinç, olumsuzluğun yaşamlarında yeri olmadığını söyledi.

“ALLAH’A ‘NEDEN’ DİYE SORMUYORUZ”
Kitabında ruh beden ve fizik bedenin bir bütün halinde olduğunu anlatan Özdinç, “Hayatın bizden istedikleri neler, bu kitapta hepsi var. Olumsuzluk bizim yaşamımızda yok. Ben ve arkadaşlarım mutlu olmayı seviyoruz, gülmeyi seviyoruz. Kimimiz aşk istedi, aşk geldi. Kimimiz iş istedi, iş geldi. Ne arzularsanız size o geliyor. ‘Ben başarı istiyorum ama nasıl elde edeceğim?’ derseniz olmaz. Bizlerde soru yok. Bizler ‘ne, neden, niçin, nasıl?’ diye Allah’a sormuyoruz. Olmuyorsa da bizim için hayırlıdır, olmamasının mutlaka bir nedeni vardır. Olmuyorsa üzülmemiz gerektiği için olmuyordur” dedi.

10 DENEYİM
Günlük hayatta hemen hemen herkesin ‘neden’ ve ‘niçin’ diye sorduğunu belirten Özdinç, şöyle konuştu: “Bu yaşam yolunda mutlaka gerçeklerimiz var, biz gerçeklerimizin ne olduğunu soruyoruz. Huzuru mutluluğu kendimizde bulduktan sonra karşı tarafa veriyoruz. Beklentimiz ilk önce kendimizde buluyoruz daha sonra karşı tarafa veriyoruz. Kitabımızda mutlulukla her şeyin ne kadar güzel olabileceğini ve bu yolda alabileceğin ne kadar çok şey olduğunu gösteren 10 deneyim var. Biz yolumuza asla olumsuzluk koymuyoruz.” Özdinç, Mart ayının ilk haftasında çıkacak olan kitabının okuyucular içinde mutluluk kaynağı olabilecek, yararlı bir yol gösterici olmasını dilediğini söyledi.

(İHA)