MYO'nun İnternet Sitesini Hacklediler

Kastamonu Üniversitesi'ne bağlı Taşköprü Meslek Yüksekokulu'nun internet sitesinin hacklenerek, ders notlarının değiştirildiği ileri sürüldü.

  • 454
MYO'nun İnternet Sitesini Hacklediler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İNTERNET SİTESİNİ HACKLEYEREK, DERS NOTLARINI DEĞİŞTİRDİLER
TAŞKÖPRÜ MYO'NUN SİTESİ HACKLENDİ

Kastamonu Üniversitesi'ne bağlı Taşköprü Meslek Yüksekokulu Öğrenci Bilgi Sistemi, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından ele geçirildi.

Taşköprü MYO’da eğitim gören öğrenciler, vizelerin bitmesinin ardından, notlarını öğrenmek için üniversitenin öğrenci bilgi sistemine girdiklerinde, gördükleri manzara ile şaşkına döndü. İddiaya göre, sisteme sızan kişi veya kişiler, okuldaki birkaç öğretmenin girdiği bütün derslerin sınav sonuçlarını 100 puan yaparken, A.Y. isimli öğrencinin notlarını ise 02 yaptı. Öğrenci Bilgi Sistemi’ne sızan kimliği belirsiz kişiler, bununla da yetinmeyip açtıkları facebook sayfası üzerinden ele geçirdikleri bazı bölüm öğretmelerinin özlük bilgilerini de paylaştı. Ardından öğretmenlerin hesaplarından öğrencilere, içinde öğretmenlere ağır ithamlarda bulunulan hakaret içerikli mesajlar gönderdi.

Olayın ardından Öğrenci Bilgi Sistemi kullanıma kapatılırken, mağdur olan öğretmenler, savcılığa dilekçe vererek şikayetçi oldular. Birkaç gün önce meydana gelen olayla ilgili Kastamonu Üniversitesi ve Taşköprü Meslek Yüksekokulu yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmazken, emniyet güçlerinin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

(İHA)