Öğrenciler Çanakkale şehitleri için kamera karşısına geçti

Kastamonu'nun Araç ilçesinde öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 39 kişilik grup, hazırladıkları klipte "Çanakkale Şehitlerine" şiirini seslendirdi.

  • 321
Öğrenciler Çanakkale şehitleri için kamera karşısına geçti
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'nun Araç ilçesinde hazırlanan klipte, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 39 kişilik grup, 25 farklı mekanda "Çanakkale Şehitlerine" şiirini okudu.

Araç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 104. yıl dönümü dolayısıyla klip hazırlandı.

Klipte, okul müdürü Uğur Kebapçı, öğretmen ve öğrencilerden oluşan 39 kişi, Kastamonu merkez ve Araç ilçesindeki 25 farklı mekanda, Mehmet Akif Ersoy'un "Çanakkale Şehitlerine" isimli şiirini seslendirdi.

Okul Müdürü Kebapçı klibe ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bu topraklar için seve seve canını, kanını feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin hatırasını yaşatmak ve gelecek nesillere ecdadın vatan uğruna yaptığı fedakarlığı aktarmak için bu çalışmayı yapmaya karar verdik. Bu amaçla vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'un 'Çanakkale Şehitlerine' isimli şiirini öğretmen ve öğrenciler olarak seslendirdik." dedi.

"Drone" görüntülerinin de yer aldığı klipte, kentin tarihi mekanlarına geniş yer verildi.