Öğrenciler tehlikede!

Özel Güvenlik Görevlileri Derneği açıklama yaparak, öğrenci velilerine 'öğrenciler tehlikede!' uyarısında bulundu.

  • 1764
Öğrenciler tehlikede!

Özel Güvenlik Görevlileri Derneği Başkanı Burhan Kendirci, "Öğrencilerin öğretmenlerinden gizli oynadıkları 'Kanlı Para' oyunu okulları sarsıyor, öğrenciler tehlike altında!" dedi.

Kendirci, "Son dönemde öğrenciler arasında popüler hale gelen 'kanlı para' isimli oyun, okulları adeta teslim almış durumda. Son zamanlarda Türkiye’nin çeşitli illerindeki okullarda oynandığı gözlenen şiddet içeren bu oyunların yasaklanmasına rağmen Kastamonu’da da bazı okullarda oynandığını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Öğrenciler, öğretmenlerden gizli bir şekilde bu tehlikeli oyunu sürdürüyor." diye konuştu.

"Çocuklarınızın ellerini mutlaka kontrol edin"

Özel Güvenlik Görevlileri Derneği Başkanı Burhan Kendirci, "Bu oyunun bulaşıcı hastalıklara ve kalıcı hasarlara yol açabilecek bir sorun olabileceği konusunda velileri uyarıyoruz. Akşamları çocuklarınız eve geldiğinde ellerini kontrol etmeniz ve eğer yara varsa bir daha yapmaması konusunda uyarmanızı tavsiye ediyoruz. Okullarda özel güvenlik çalıştırılmadığı için öğrencilerin takibi yapılamamaktadır, öğretmenlerimizin de her öğrenciyi bire bir takip edemediğini unutmayalım." diye konuştu.

"Elleri kanamayınca bu oyunu bırakmıyorlar"

Kendirci, "Kanlı para denilen oyun ceza sistemli olduğu için çocukların elleri kanamayınca bu oyunu bırakmıyorlar. Bu tür oyunlar parmak ve el tarak kemiklerinde çatlak veya kırıklara yol açabilmektedir. Ayrıca bu kırıklar çocukların kemiklerindeki büyüme kıkırdaklarına zarar verebilir ve kalıcı hasarlara neden olabilir. Ayrıca sert ve kesici cisimlerle oynanan oyunlar, ciddi yumuşak doku hasarlarına, açık yaralara ve enfeksiyon riskine yol açabilir." ifadelerini kullandı.