Öğretmenlere trafik eğitimi

Devrekani'de yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcı öncesinde ilçe genelinde görev yapan öğretmenlere trafik eğitimi verildi.

  • 343
Öğretmenlere trafik eğitimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Devrekani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliği ile Devrekani TOBB MYO Konferans salonunda verilen eğitime ilçede ilk ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler katıldı.

Mesleki çalışma programı kapsamında öğretmenlere Trafik Denetleme Büro Amirliği personeli Çağlar Kırlı tarafından görsel sunum eşliğinde genel trafik kuralları, sürüş güvenliği, emniyet kemeri, takip mesafesi, kavşaklarda geçiş üstünlüğü, trafikte saygı, öğrenci servisleri kontrolü, yaya trafiği, yaya geçidi önceliği ve taşıt kullanma güvenliği gibi konular da anlatıldı. Öğrencilere, servis araçlarına binerken ve inerken uyulması gereken kurallar, emniyet kemeri takmanın önemi, trafik bilincinin çocuklara aşılanması, öğretmenlere de güvenli sürüş, takip mesafesi, kavşaklarda geçiş üstünlüğü, yaya geçişleri, trafikte saygı gibi konularda bilgiler verildi ve öğretmenlerden öğrenci servis araçlarında gördükleri aksaklıkları emniyete bildirmeleri istendi.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın teşvikleriyle Devrekani TOBB MYO Konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde açılış konuşması yapan Okul Müdürü Can Doğan Vurdu, üniversitenin mevcut binası içerisinde bulunan konferans salonunun ilk kez bu tür bir etkinliğe ev sahipliğini yaptığını, eğitimde birliktelik ilkesiyle bundan sonra yapılacak her türlü etkinlikte okulun kapılarının eğitim camiasına açık olacağını vurguladı. Okulun 5 yıllık acil eylem planı hakkında kısa bir sunum gerçekleştiren Vurdu, projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Trafik eğitim seminerine İlçe Emniyet Amiri Mekan Sivrikaya, İlçe Jandarma Komutanı Oğuz Doğan, Halk Eğitim Müdürü Zeki Gökgöz, Devrekani TOBB MYO Müdürü Can Doğan Vurdu, ilçede ilk ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler katılım gösterdi.