Oktay Vural'dan 'İmralı' Eleştirisi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümeti 'İmralı mızıkacıları' olarak nitelendirdi.

  • 453
Oktay Vural'dan 'İmralı' Eleştirisi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

OKTAY VURAL’DAN ‘İMRALI’ ELEŞTİRİSİ
- MHP GRUP BAŞKANVEKİLİ OKTAY VURAL:
- “HÜKÜMET VATANDAŞININ İÇİNDE BULUNDUĞU SIKINTILARIN TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ HALİNE GELMESİNE İZİN VERMİYOR. VARSA YOKSA İMRALI, YATIYORLAR KALKIYORLAR İMRALI DA İMRALI”

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, hükümeti 'İmralı mızıkacıları' olarak nitelendirerek, “Hükümet vatandaşının içinde bulunduğu sıkıntıların Türkiye’nin gündemi haline gelmesine izin vermiyor. Varsa yoksa İmralı, yatıyorlar kalkıyorlar İmralı da İmralı” dedi.
Marmaris’te düzenlenecek bir etkinlik için Muğla’ya gelen MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Yatağan ilçesinde hükümete yönelik eleştirilerde bulundu. Hükümetin Türkiye’nin sorunlarını görmezlikten geldiğini, çözüm üretmediğini ve Büyükşehir Yasası’nın özerklik taleplerini karşılamaya yönelik bir çalışma olduğunu savunan Vural, “Bizler MHP olarak Türkiye’deki bütün sıkıntıları anlatıyoruz. Fakat gözleri olup ta görmeyenlere, kulakları olup ta duymayanlara ne diyebiliriz. Biz söylemekte ve duyurmakta kararlıyız. İllerimizin büyükşehir olması olmasını destekleyen bir parti olmakla beraber, bugünkü AKP’nin Büyükşehir Yasası’na karşıyız. Bu kanunun büyükşehir olmaktan ziyade bölgesel özerklik taleplerini karşılamaya yönelik bir kanun olduğunu düşünüyorum. Muğla’nın büyükşehir olması elbette memnuniyet verici olmakla beraber, sırf Diyarbakır, Van, Şanlıurfa, Mardin’i bütün şehre dönüştürüp bölgesel yönetimlerin önünü açmak için maalesef Muğla’da mülki idare sınırları ile büyükşehir sınırları aynı noktaya getirilmiştir” dedi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in “800 TL büyük para” sözlerini de eleştiren Vural, “Türkiye’de her iki çalışandan birisi asgari ücretli çalışan hale gelmiştir. Bir Türkiye düşünün ki Sosyal Güvenlik Bakanı kalkmış, ‘800 TL büyük para, geçinebilirsiniz’ diye söyleyebiliyor. Vicdanı olan birisi bunu söyleyebilir mi? 800 TL’nin büyük para olduğunu söyleyen birisinin gerçekten refahtan bahsetmesi mümkün değildir” şeklinde konuştu.
Hükümetin vatandaşın içinde bulunduğu durumun gündeme gelmesini istemediğini iddia eden Vural, “Hükümet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının içinde bulunduğu sıkıntıların Türkiye’nin gündemi haline gelmesine izin vermiyor. Varsa yoksa İmralı. Yatıyorlar kalkıyorlar İmralı da İmralı. Bremen Mızıkacıları gibi İmralı mızıkacıları çıkmış, kan üzerinden siyaset yapıyorlar ve siyasi vampirlik yapıyorlar. Bugün geldiğimiz bu noktada Türkiye kaderini Öcalan’a bırakmış. Hükümetin bir çözüm arayışı yok, çözüm planı da yok. Yapılmak istenen terörü bitirmekte değil, yapılmak istenen terör örgütünün çözümünü millete kabul ettirmektir. Kimse kimseyi kandırmasın, Sayın Başbakan çıkıyor söylüyor barış barış barış, çözüm çözüm. Senin çözümün var mı? Yok. Çözüm diye Öcalan’ın ipine gidiyorsun. Türkiye’nin geldiği nokta bu, Türkiye’nin sorunlarını çözme durumunda olan bir hükümet yok. Bu hükümet Türkiye’nin sorunlarını çözmek için İmralı’nın ipine sarılıyor. Binmişler bir alamete, gidiyorlar kıyamete. Türkiye bir akıl tutulmasına girmiştir” dedi.
TES İŞ Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve Türkiye Maden İşçileri Sendikası Yatağan ve Havalisi Şube Başkanı Süleyman Girgin tarafından Vural'a Yatağan Termik Santrali ve Güney Ege Linyitleri İşletmesi (GELİ) Müessese Müdürlüğü ile ilgili sorun ve taleplerin olduğu dosyalar sunuldu. MHP Yatağan İlçe Teşkilatı’na gelen CHP'li Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık da, Vural'a bir hediye sundu.