Ölümden Kıl Payı Kurtuldu

Kastamonu'da tahliye borusundan sarkan buz kütlesi, kaldırımdan geçen vatandaşın yanına düştü. Ölümden kıl payı kurtulan vatandaş, şaşkınlıkla yoluna devam etti.

  • 769
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Ölümden Kıl Payı Kurtuldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Kastamonu’da tahliye borusundan sarkan buz kütlesi, havaların ısınmasıyla birlikte şehrin en işlek noktalarından Cumhuriyet Caddesi’ne düştü. Buz kütlesinin yoldan geçen bir vatandaşın tam yanına düşmesi güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Güvenlik kamerası görüntülerinde, buz kütlesi düşmeden saniyeler önce kalabalık bir grubun yoldan geçtiği görülüyor. Buz kütlesi, kalabalık grubun ardından tek başına yoldan geçen vatandaşın yarım metre yakınına düşüyor. Vatandaş, saliselerle adeta ölümden kurtuluyor. Olayın şokunu hemen atlatamayan şahıs, hızlı adımlarla olay yerinden uzaklaşıyor. 

Oluşan gürültü sebebiyle dışarı çıkan çevredeki vatandaşlar ise olayı anlamaya çalıştı. Esnaflar, yere düşen dev buz kütlesini gördüklerinde büyük şaşkınlık yaşadı. Esnaflardan Hasan Sadi Güngör, dün saat 16.30 sıralarında yaşanan yoğun kar yağışı sonrasında böyle bir felaketin yaşandığını belirterek, “Allah korudu hepimizi. Yağmur borularında biriken buzlar havaların biraz ısınmasıyla çözüldü. Boruyu dirsek yerinden kırarak yere sanki uçaksavar mermisi gibi indi. O sırada buradan geçen bir vatandaş saliselerle kurtuldu. Hepimizin de verilmiş sadakası varmış” dedi.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)