Otomobilin motoruna giren kedi, Karabük'ten Kastamonu'ya geldi

Kastamonu'da ikamet eden bir kişi, Karabük'ten satın aldığı otomobilini Kastamonu'ya getirmek için yola çıktı. Kastamonu'ya gelen şahıs, otomobilin motor bölümünde kedi olduğunu fark ederek, kediyi sıkıştığı yerden kurtardı.

  • 491
Otomobilin motoruna giren kedi, Karabük'ten Kastamonu'ya geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’da ikamet eden 33 yaşındaki Fırıncı Aşkın Ölmez, Karabük’ten ikinci el olarak satın aldığı 78 SF 295 plakalı otomobil ile 110 kilometre yol kat ederek Kastamonu’ya geldi. Kastamonu’da kırmızı ışıkta beklerken yoldan geçen bir şahsın araçtan kedi sesi geldiğini söylemesi üzerine, aracını ileride durdurdu. Aracını kontrol eden Aşkın Ölmez, aracın motor kısmından kedi sesinin geldiğini fark etti ve motor kaputunu açarak motor içerisinde sıkışan yavru kediyi kurtardı.

Otomobil sahibi Aşkın Ölmez, Kastamonu kent merkezinde kırmızı ışıkta beklediği sırada yol kenarında bir kişinin, aracın ön tarafından kedi sesi geldiği yönünde uyarıda bulunduğunu ifade ederek, “Şahsın uyarısı üzerine, aracı ileride bir yerde durdurdum. Aracın kaputunu açtığımda motor bölümünde kenarda sıkışan yavru kediyi gördüm. Kediyi bulunduğu yerden çıkartıp araca aldım ve iş yerine götürdüm” dedi.

Aşkın Ölmez, iş yerinde kediyi besledikten sonra sokağa bıraktığını söyledi.