Özel öğrencilerin heyecanlı yarışı

Kastamonu'da özel öğrenciler, atletizmden gülle atmaya, uzun atlamadan yüzmeye kadar yaptıkları yarışmalarda unutulmaz anlar yaşadı.

  • 663
Özel öğrencilerin heyecanlı yarışı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu'da özel öğrenciler, yaptıkları çeşitli yarışmalarla güzel bir gün geçirdi.

Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen koşu, uzun atlama, gülle atma, yüzme yarışlarına katılan 60 özel öğrenci, hem eğlendi hem de unutulmaz anlar yaşadı.

İhsan Ozanoğlu Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Tevfik Demirci yaptığı açıklamada, hafta kapsamında il genelindeki özel eğitim öğrencilerine yönelik çeşitli yarışmalar düzenlediklerini söyledi.

Öğrencilerin çok mutlu olduğunu belirten Demirci, "Öğrenciler de aileler de çok mutlu ve memnun. Öğrencilerimizin heyecanını ve isteğini bildiğimiz için bu tür etkinlikleri yapıyoruz." dedi.

Etkinliklerin başarıyı artırdığını dile getiren Demirci, "Özel öğrencilerimizin bu tür programlarla kendilerini ifade etme yetenekleri üst düzeye çıkıyor. Buradaki mutluluk, öğrencilerimizin davranış şekillerine ve öğrenmelerine yansıyor. Bu tür etkinlikler eğitime çok artı değer katıyor." diye konuştu.

Okul öğretmenlerinden Nuray Şener ise öğrenci, öğretmen ve ailelerin çok mutlu olduğunu anlatarak, "Öğrencilerimizin yarışırken ortaya çıkan heyecanı, mutluluğu gözlerinden okunuyor. Bu mutluluk görülmeye değer. Bir yıllık eğitim sürecinin ardından ortaya çıkan bu mutluluk, heyecan ve başarı bizler için çok değerli." ifadelerini kullandı.

Öğrencilerden Nuri Göksu da çok eğlendiklerini vurgulayarak, "Uzun atlama yaptık, gülle attık, yarışmalara katıldık. Çok heyecanlı yarışmalar oldu." dedi.

Yarışların sonunda dereceye giren öğrencilere madalya verildi.