Pazar Günü Çok Dikkatli Olun

Türkiye'de yüzbinlerce öğrenci üniversitede eğitim almak için ilk basamak sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 'na girecek olmanın heyecanını yaşıyor.

  • 434
Pazar Günü Çok Dikkatli Olun
TAKİP ET Google News ile Takip Et

PAZAR GÜNÜ ÇOK DİKKATLİ OLUN

- YGS NEDENİYLE 24 MART PAZAR GÜNÜ ÖĞRENCİLERİ RAHATSIZ EDECEK HİÇBİRŞEYE İZİN VERİLMEYECEK
- BALIKESİR VALİLİĞİ, CUMARTESİ AKŞAM BAŞLAYAN YASAKLARIN PAZAR GÜNÜ SINAV SONRASINA KADAR SÜRECEĞİNİ DUYURDU
- KURALLARA UYMAYANLARI CİDDİ CEZALAR BEKLİYOR

Türkiye'de yüzbinlerce öğrenci üniversitede eğitim almak için ilk basamak sınavı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 'na girecek olmanın heyecanını yaşıyor. 24 Mart 2013 tarihinde yapılacak olan 2013-YGS'nin sakin, huzurlu ve güvenli olarak yerine getirilmesi esas olmak üzere sınavın yapılacağı tüm illerde geniş önlemler alınacak. Pazar günü tüm vatandaşların çok dikkatli olması gerektiği, öğrencilerin sınav motivasyonunu olumsuz etkileyecek hareket ve işlerin yapılmaması hatırlatıldı.
Balıkesir Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, 2013-YGS ile ilgili alınan emniyet tedbirlerinin 23 Mart Cumartesi saat 18.00'den itibaren başlayıp sınav günü saat 13.00'e kadar kesintisiz şekilde geçerli olduğu vurgulandı. Balıkesir Valiliğince YGS için alınan önlemler şu şekilde açıklandı;
"24 Mart 2013 tarihinde sınav yapılacak tüm okullar ve çevrelerinde emniyet tertip ve tedbirleri polis ve jandarma tarafından planlanacak. 23 Mart 2013 Cumartesi günü saat 18.00'den itibaren 24 Mart 2013 Pazar günü saat 13.00’e kadar olan süre içerisinde; Otoların klakson çalmaları, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün konvoyları oluşturmaları, bina hafriyatı ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri, buna benzer her türlü gürültü yapılması Balıkesir mülki hudutları dahilinde yasaklanmıştır. Belediye Başkanlıklarınca başta pazar yerlerinde sessizliğin sağlanması ve inşaat çalışmalarına sınav saatinde ara verilmesi olmak üzere adayların konsantrasyonunu etkileyecek diğer unsurlara yönelik tedbirler alınacak, sınav merkezine gidecek güzergahlar levhalarla belirlenecek ve toplu taşıma seferleri aksaksızca sürdürülecektir. Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanlığınca, ilgili meslek odalarınca yemek ve konaklama hizmetlerinde gerekli kolaylaştırıcı tedbirler alınacaktır. Kredi ve Yurtlar Kurumu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından her türlü yurt ve konaklama tedbirleri önceden planlanacaktır. Karayolları 14.Bölge Müdürlüğünce 23-24 Mart 2013 tarihlerinde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşımda herhangi bir aksamanın meydana gelmemesi için gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır. Sınav süresince Üniversite Kampüs alanında ilave sağlık tedbirleri Sağlık Müdürlüğünce alınacaktır."
Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, "Türkiye Cumhuriyetinin geleceği olan gençlerimiz için önemli olan iş bu sınavlara ilişkin kurum ve kuruluşların, her kademedeki personelin ve vatandaşların hassasiyet göstermeleri hususunda gerekli tedbirler alınmıştır" diyerek YGS'nin sakin, huzurlu ve güven içerisinde başlayıp sonuçlanması için gereken emniyet ve diğer tedbirlerin alındığını bildirdi.