Polisten Kadın Sürücülere Karanfilli Kutlama

POLİSTEN KADIN SÜRÜCÜLERE KARANFİLLİ KUTLAMA

  • 552
Polisten Kadın Sürücülere Karanfilli Kutlama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

POLİSTEN KADIN SÜRÜCÜLERE KARANFİLLİ KUTLAMA

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın sürücülere karanfil dağıttı. 

İl Emniyet Müdürlüğü’nün Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi ile Toplum Destekli Polislik Şubesi ekipleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın sürücülerin gününü karanfillerle kutladı. Kastamonu Emniyet Müdürlüğü önündeki güzergahta araçları durduran ekipler, kadın sürücülere karanfil verdi. Ayrıca kadın sürücülere, emniyet kemeri takmasını zorun kılan yasanın yürürlüğü girmesi sonrası yapılan incelemelerde emniyet kemeri takmalarından ve trafik kurallarına uymalarından dolayı trafik ekipleri tarafından teşekkür edildi. Araçları durdurulan kadın sürücüler, polisin yaptığı bu jest karşısında hem şaşırdıklarını hem de mutlu olduklarını dile getirdi.

Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Süleyman Mehmet Özcan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın sürücülere karanfil dağıttıklarını belirterek, “Kadın sürücüler, bilhassa trafikte erkek sürücülere oranla emniyet kemeri kullanımında daha duyarlı. İstatistiki bilgilerde kadın sürücülerimizin tüm trafik kurallarına erkeklere nazaran daha fazla uyduklarını gösteriyor. Biz de, kadın sürücülerin trafikteki duyarlılığı nedeniyle bugünün anlam ve önemi itibariyle kadın sürücüleri durdurarak karanfil dağıtıyoruz” dedi.

Emniyet kemeri takmayı zorunlu kılan yasanın yasalaştığını belirten Özcan, emniyet kemeri takma oranının yaygınlaştırılarak, bir kültür haline gelmesi amacıyla kadın sürücülere verdikleri katkılardan dolayı teşekkürlerini sunacaklarını ifade etti.