Aydın; “Polis, vicdanı olmayanların karşısındadır”

Milliyetçi Hareket Partisi Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, Polis Teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.

Aydın; “Polis, vicdanı olmayanların karşısındadır”
banner299

Aydın yazılı mesajında; “Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla önemli ve kutsal bir görev üstlenmiştir.

Gücünü yasalardan ve halktan alan Polis Teşkilatımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ‘Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.’ sözünde belirttiği gibi ülkemizin, bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacak ve üstlendiği tüm görevleri yasalar çerçevesinde yerine getirmeyi her zaman sürdürecektir.

Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren Emniyet güçlerimiz, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için büyük özveriyle çalışmakta ve layıkıyla da bu görevleri yerine getirmektedirler.

Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için günün her saatinde görev yapan, her türlü zorluğa göğüs gererek, huzurlu ve güvenli bir şehirde rahatça yaşamamızı sağlayan Emniyet Teşkilatımıza fedakârca yürüttükleri güvenlik hizmetinden dolayı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanlığı adına teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 174. yılını kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görevi başındaki emniyet mensuplarına görevlerinde başarı ve aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266