CHP’li Erbilgin, Başkan Babaş’a 8 maddelik soru yöneltti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’tan cevap istedi.

CHP’li Erbilgin, Başkan Babaş’a 8 maddelik soru yöneltti

Erbilgin; “31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi öncesi gerçekleştirdiğimiz yoğun çalışmalar neticesinde 20 ilçesi olan Kastamonu’muzda en çok belediye başkan adayı açıklayan parti Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur” dedi.

Merkez Belediye Başkanı Adayının kamuoyunca dikkatle takip edildiğinin bilincinde olduklarını belirten Erbilgin; “Aday adayı arkadaşlarımızın isimleri Genel Merkezimize bildirilmiş olup, süreç Parti Meclisimiz ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun takdirlerindedir” dedi.

Erbilgin şöyle devam etti; “Kastamonu belediyesini halkçı bir belediyecilikle buluşturmak için gayretlerimiz devam ederken AKP’nin yeniden belediye başkan adayı gösterdiği Sayın Tahsin Babaş’ın inşaat ruhsatı verdiği binaları ve şehrin dört bir yanını ilan panolarıyla donattığı görülmektedir. Maliyeti belediye bütçesinden yani vatandaşın paralarıyla karşılandığı açık ve seçik olan bu panolarda bize de kullanım hakkı tanındığı takdirde Sayın Babaş’ın cevaplaması için şu soruları bu panolara asacağımız bilinmelidir;

-İnebolu yolu üzerindeki yaklaşık 11 bin metrekare yüzölçümüne sahip parselin, 20 milyon TL’den ihaleye çıkarılıp daha sonraki ihalede 10 milyon TL’ye satıldığı doğru mudur?

-İhaleyle işletmecisi belirlenen Kastamonu Belediyesi Küresel Et Kombinesi hangi şartlarla ve yöntemle başka bir işletmeciye devredilmiştir?

-Hepkebirler Mahallesi’nde yani mahkeme altında konumlu 2 katlı bina, değerinin çok üzerinde Kuzeykent Bahçeşehir Koleji yanında kupon bir arsa ile takasa edilmiş midir? Takas edilen bu parsel üzerine 89 dairelik bina yapılmış mıdır? Keseri hep kendinize mi yonttunuz?

-1’nci derece akrabalarını işe aldığınız Belediye Meclis üyeleri kimlerdir?

-Siyasi etik gereği kanunen yasaklanmış olmasına rağmen, Belediye Meclis üyeleriyle Kastamonu Belediye Başkanlığı’nın dolaylı olarak ticari ilişkileri oldu mu?

-Oğul Babaş’ı hangi gerekçeyle Kastamonuspor’umuza başkan yaptınız ve hiçbir açıklama yapmadan kulüp başkanlığından ayrılmasını kim istedi?

-2014 Yerel seçimleri öncesi vaat ettiğiniz Gölpark Projesi, Doğu Bulvarı ve Batı Bulvarı projeleri ne oldu?

-S.S. Maslak Yeni Sanayi Sitesi’nde yıllardır aidat ödeyen üyeler neden tek tek kooperatiften ayrılmakta, sanayi esnafına daha modern iş yerlerinde hizmet sunma imkanı sağlama vaadinizde sorun mu yaşanmaktadır?”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266