banner131

Demir; "Milletvekilliğinin kaybedilmesinin tek nedeni yerel yönetimlerdir"

AK Parti 26. Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Kastamonu’nun 3’üncü milletvekilinin kaybedilmesinin tek nedeninin yerel yönetimler olduğunu ve ilçe belediye başkanlarının yeteri kadar çalışmadıklarını söyledi.

Demir; "Milletvekilliğinin kaybedilmesinin tek nedeni yerel yönetimlerdir"
banner308

Bir restoranda basın mensupları ile bir araya gelen 26’ncı dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, AK Parti’nin 24 Haziran milletvekili seçimlerinde yaklaşık 8 bin oy kaybına uğradığını belirtti.

Kısa bir dönem milletvekilliği yapmış olmasına rağmen gerçekten kendisini huzurlu hissettiğini söyleyen Murat Demir, “24 Haziran seçimlerinin Kastamonu için, Türkiye için çok önemli olduğunu biliyorduk ve çalışmalarımızı bu doğrultuda yaptık. Hedefimiz Kastamonu’da 3-0 çıkarmaktı. Fakat ben, bunun 1 Kasım seçimlerindeki gibi kolay olmayacağını biliyordum. Partiler arasındaki ittifaktan dolayı böyle bir sıkıntı olacağını düşünüyordum. Kendi seçim çalışmalarımı da bu odak noktasında yaptım. Kastamonu’da bize oy veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Halkın verdiği oylara büyük saygı duyduğunu ifade eden Murat Demir, “CHP’den Hasan Baltacı’nın seçilmesine üzüldüm. Sahaya çıkıp vaatler veriyoruz. Ne 1 Kasım seçimlerinde, ne 24 Haziran seçimlerinde ne de Referandum Seçimlerinde bir tek vatandaşımızı kandırmak için tek bir kelime söylemedim. Bugün baktığınız zaman milletvekili değiliz. Sahada bir sürü vaatler veren CHP Milletvekiline hodri meydan. Kastamonu için yapılacak işler belli, projeler belli, Kastamonu’nun ileriye gitmesi için yapılacaklar belli. Geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada ‘Meclis kürsüsünü Kastamonu için kullanacağım’ dedi. Meclis kürsüsünden söyleyeceğin hiçbir laf, Kastamonu’ya hiçbir fayda sağlamayacaktır. CHP’nin şöyle bir özelliği vardır. Mecliste çok konuşmak, sahada hiçbir şey yapmamak. Bunu hep birlikte göreceğiz. HDP’nin baraj üstüne çıkarılması için yapılanları görüyoruz. Bunun sebebi CHP’dir. Bu CHP tarihinde silinmeyecek ciddi bir lekedir. Bu lekeyi de asla temizleyemeyecekler” diye konuştu.

“24 Haziran’da milletvekilliğinin kaybedilmesinin tek nedeni yerel yönetimlerdir”

24 Haziran’da milletvekilliğinin kaybedilmesinin tek nedeninin yerel yönetimler olduğunu vurgulayan Murat Demir, “Bu davaya Abana Belediye Başkanı ve ilçe başkanı ile onlara bağlı en az 100 kişi, Cumhurbaşkanlığında Tayyip Erdoğan’a oy verdiler ama Milletvekilliğinde ‘Murat Demir’i seçtirmeyeceğiz’ diyerek kesinlikle oy vermediler. AK Parti davasını değil de, kendi rant kavgasını düşünenlerinde bu kişiler olduğunu buradan söylüyorum. Bunun gibi bazı Belediye Başkanları daha var. Belki de bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar belediye başkanı arkadaşımız gayret etti, çalıştı, çalışma arzusundaydı. Ama çok önemli bir kısmı da asla ve asla çalışmadı. Sadece vekiller o ilçeye geldiğinde yanlarında bulundular, aktif bir şekilde AK Parti’ye oy kazandıracak çalışmayı asla ve asla yapmadılar. Çok iddialı konuşuyorum eğer AK Parti Kastamonu’da 3-0 yapamadıysa bunun yegane sebebi çalışmayan belediye başkanlarıdır. Halkla kopmuş, mesafesini açmış, farklı yollara girmiş belediye başkanlarıdır. Bazılarını istisna olarak tutuyorum, onlara saygım var. Bazı kesim içinde bunu açık ve net yüreklilikle söylüyorum” ifadelerini kullandı.

1 Kasım seçimlerine göre 24 Haziran seçimlerinde 8 bin oy kaybettiklerini belirten Demir, “1 Kasım’a göre 8 bin kaybedilmiş bir oy var. Biz oylarımızı artırmak için mücadele ettik, oylarımız düşsün diye değil. Bunun yegane sorumluları yereldir. Ben bunu bugünden söylüyorum ki yerel seçim çalışmalarında dikkatli olsunlar. Abana meydanında Murat Demir, milletvekili seçilmedi diye zil takıp oynayanlar var. Murat Demir seçilmedi, biz gelecek seçimde yeniden belediye başkanı olacağız diye düşünüyorlar. Hodri meydan diyorum o arkadaşlara. Ak Parti davasına sahip çıkmayan insanların belediye başkanlığı yapmaması gerekiyor”

“2 bin 400 oy daha alabilseydik 3-0 yapıyorduk”

Murat Demir, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanlığında müthiş bir oy, milletvekilliğinde ise bireysel değil ama Recep Tayyip Erdoğan’ın oylarıyla nereye kadar gideceğimizi herkesin analiz etmesi lazım. Ben analizimi yaptım gerekli yerlere ulaştırdım. 10 bin oy ile milletvekili kaybetmiş olsak sıkıntı yoktu ama 2 bin 400 oy ile milletvekili kaybettik. 2 bin 400 oy Kastamonu’da 3-0 yapıyordu. Bir minibüse benzin doldurmanın hesabını yapan bir belediye başkanı bunu sorgulasın”

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 16:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan Ahmet
Furkan Ahmet - 8 ay Önce

Sayın vekilim, Kastamonu da Akparti nin oy kaybetmesinin tek sebebi Hakkı Köylüdür. Akpartinin güçlü olduğu küçük bir ilçede Belediye başkanlığını kaybettik. Şunu herkes biliyor ki Hakkı Köylü 5 dönemdir milletvekili seçiliyor, ancak genel merkezin zoruyla. Kendi mahallesinde muhtar olamayacak bir kişi milletvekili adayı yapılıyor. Yeni milletvekili adayları listesi halkın teveccüh ettiği kişiler olsa Kastamonu 3-0 alacaktı.

Abanalı
Abanalı - 8 ay Önce

2018-2015 seçimleri arasında 8000 oy fark var akpartinin oyu neden bu kadar düştüğünün hesabı yapılmıyor da 2400 oy alınsaymış 3-0 olacakmış onun derdindeler abana daki 100 oya mı kaldınız

Doğanyurt 37
Doğanyurt 37 - 8 ay Önce

Fabrika kuru demedik.yoluz asfalt olsun kışın elektriğinin kesilmesini.doktorumuz olsun bizlere buda yeter dedik,2018 Türkiyesi de cokmu şey istedik.3 _0 a rağmen yolumuz yok kışın doğru dürüst elektrik yok Hala başkaları suçlu hatta oy vermeyen halk suçlu,tebrikler sayın eski vekil çok güzel analiz yapmışsınız

Abanalı
Abanalı - 8 ay Önce

Sayın vekil bütün kastamonunun sorunlarını halletmiş hedef abanaki yerel seçimler olmuş.Yerel yönetimler destek vermedi diyerek bütün belediye. Başkanlarını ve ilçe başkanlarını zan altında bırakıyorsunuz abananın sizi desteklemesiğini açık yüreklilikle söylüyorsunuz başka hangi belediybaşkanlarını desteklemedi ?

Önemi yok
Önemi yok - 8 ay Önce

Halk size oy vermeye mecbur mu? Suçlu aramayı bırakın, dönüp aynaya bakın.

birisi
birisi - 8 ay Önce

KASTAMONU MERKEZİ HER YIL KÖTÜYE GİDİYOR, TEMİZLİK ÇOK KÖTÜ, ÖZELLİKLE TAŞ KÖPRÜ YOLU ANA CADDEYE ÇIKAN ARA CADDELERE BAKIN KALDIRIMLAR HAYVAN OTLATACAK HALE GELMİŞ, OT PİSLİK BERBAT- SENE ÖNCE PIRIL PIRIL BİR KASTAMONU VARDI, MESELA İL MERKEZİNDE BAZI YOLLAR KÖY YOLUNDAN BETER ÇAMUR İÇİNDE, HER İNŞAAT ŞİRKETİNE RUHSAT BERİLMİŞ, YOL OLMADAN İSKAN VERİLMİŞ, BUNLAR HEP RANT VE OY KAYBI KORKUSUYLA HER KESE AĞAM PAŞAM TAKTİĞİ AMA DUYARLI VATANDAŞ DUYARSIZLARDAN FAZLA KASTAMONU MERKEZİ BABAŞ ADAY OLURSA KAYBEDECEK. KANUNA-İNSANA DEĞER VEREN LİYAKALILAR LAZIM.SADAKATLILAR OLMUYOR DAHA DENEMEYE GEREK VARMI.

Sinan Başkan
Sinan Başkan - 8 ay Önce

Bence 2 vekil çıkardığınıza dua etmelisiniz.batmış bir ekonomi,ankaraya karabüke taşınan hastalar,her seçimde verilen vaatlerin tutulmaması,diğer partilere oy veren kastamonu halkına hakaret edilmesi ve birçok olumsuz şeye rağmen televizyonlar ile kandırılan masum halk sayesinde iktidar devam ediyor.

Fatih öznam
Fatih öznam - 8 ay Önce

Abana daki 100 oy dedigin chp ve hdp ye verilen oy vatan düşmanlarına bölücülere verilen oy ..sinoplu adaya verilen oy..dedigin 100 oy kastamonu nun aptalliginin oyu ..kastamonuda sinoplu milletvekili zil takip oynayın artik..


SIRADAKİ HABER