Kastamonu Belediyesi’nden Devlet Hastanesine hizmet aracı

Kastamonu Belediyesi, Kastamonu Devlet Hastanesi ile şehir içi otobüs durağı arasına ring servis uygulamasını başlattı.

Kastamonu Belediyesi’nden Devlet Hastanesine hizmet aracı

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Devlet Hastanesini ziyaret etti. Ziyarette özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlar, Devlet Hastanesi ile şehir içi otobüs durağı arasındaki mesafenin uzunluğu noktasında Belediye Başkanı Tahsin Babaş’tan yardım istedi. Bunun üzerine Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 8 kişilik belediye hizmet aracının Devlet Hastanesi yerleşkesi içinde hizmete başladığını duyurdu.

Kendilerine iletilen her talebin her daim önemli olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Devlet Hastanesi girişimiz ile şehir içi otobüs durağı arasındaki mesafede yaşlılarımız ve engelli kardeşlerimizin zorluk çektiklerini bizlere ilettiler. Burada en uygun ne oluru düşündük ve hızla karar verdik. Devlet Hastanemizin büyük bir yerleşkesi var. Burada en uygun olacak aracın 8 kişilik hibrit belediye hizmet aracı olacağına karar verdik. Bizler hemşehrilerimizin mutluluğunu görünce, mutlu oluyoruz. Talebe göre burada araç sayısını arttırabiliriz. Şu anda pilot bir uygulamayla işe başladık” diye konuştu.

Babaş, ring aracıyla da yaşlı ve engelli vatandaşları otobüs durağına kadar direksiyona geçerek kendisi getirdi.

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 15:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat karagöz
ferhat karagöz - 3 ay Önce

O alanda durak kargaşası var sayın başkanım, Hastanede işi bitip çarşıya gideceklerde kuzeykente gideceklerde aynı durakta bekliyor otogarın oradaki gibi ayrılsa çok uygun olur.

SIRADAKİ HABER

banner266