Kastamonu’da kesin aday listesi açıklandı

Kastamonu'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kastamonu’da kesin aday listesi açıklandı

Kastamonu'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesinleşen listelere göre Kastamonu'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:
 

Adalet ve Kalkınma Partisi

Kastamonu merkez: Tahsin Babaş

Abana: Yunus Akgül

Ağlı: Muharrem Dinç

Araç: Güngör Çetin

Azdavay: Osman Nuri Civelek

Bozkurt: Muammer Yanık

Cide: Nejdet Demir

Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz

Daday: Hasan Aydemir

Devrekani: Engin Altıkulaç

Doğanyurt: Ahmet Kaya

Hanönü: Serkan Uçar

İhsangazi: Zühtü Danacı

İnebolu: Mustafa Huner Özay

Küre: Salih Turan

Pınarbaşı: Şenol Yaşar

Seydiler: Oğuz Yılmaz

Şenpazar: Cem Çınar

Taşköprü: Hüseyin Arslan

Tosya: Kazım Şahin
 

Cumhuriyet Halk Partisi

Kastamonu: Mustafa Öztürk (Millet İttifakı)

Abana: Erfain Tekin (Millet İttifakı)

Araç: Satılmış Sarıkaya (Millet İttifakı)

Azdavay: Mehmet Emin Tuncay (Millet İttifakı)

Bozkurt: Güvenç Demirezen (Millet İttifakı)

Cide: Mehmet Eşref Mutlu (Millet İttifakı)

Çatalzeytin: Mahir Muhlis Acar (Millet İttifakı)

Daday: Hasan Fehmi Taş (Millet İttifakı)

Hanönü: Yılmaz Karakoç (Millet İttifakı)

İnebolu: Faruk Öz

Küre: Emrullah Sezer

Seydiler: Halit Cesur (Millet İttifakı)

Taşköprü: Ahmet Kesim
 

Milliyetçi Hareket Partisi

Kastamonu: Rahmi Galip Vidinlioğlu

Abana: Erhan Özgür

Ağlı: Şahin Çolak

Araç: Fikri Yazan

Azdavay: Akif Özdemir

Bozkurt: Abdullah Bozkurt Ekeş

Cide: Ahmet Çakmak

Çatalzeytin: Ahmet Demir

Daday: Mehmet Kılıç

Devrekani: Mümtaz Aliustaoğlu

Doğanyurt: Hakkı Çolak

Hanönü: Hasan Basri Yücel

İhsangazi: Hayati Sağlık

İnebolu: Engin Uzuner

Küre: Serkan Sevinç

Pınarbaşı: Aslan Altuntaş

Seydiler: Mehmet Erdoğan

Şenpazar: Mustafa Eğilmez

Taşköprü: Abdullah Çatal

Tosya: Volkan Kavaklıgil
 

İYİ Parti

Ağlı: Mesut Mangaloğlu (Millet İttifakı)

Devrekani: Ayhan Kırık (Millet İttifakı)

İnebolu: Oğuzhan Canoğlu

Küre: Kamil Aydınlı

Pınarbaşı: Bayram Sarımeşe (Millet İttifakı)

Şenpazar: Ayhan Işık (Millet İttifakı)

Taşköprü: Satılmış Şen

Tosya: Mustafa Güvenç (Millet İttifakı)
 

Saadet Partisi

Kastamonu: Kadir Yalçın

Abana: Çağla Yüksel

Ağlı: Engin Demirci

Araç: Esra Acar

Azdavay: İlyas Ak

Bozkurt: Mustafa Çukurkol

Cide: Hasan Soyubelli

Çatalzeytin: Akif Yalçın

Daday: Murat Tansever

Devrekani: Fatma Gündoğdu

Doğanyurt: Ömer Yalçın

Hanönü: Nihat Yazıcıoğlu

İhsangazi: Hasan Bakar

İnebolu: Nizam Kuvvet

Küre: İsmail Taşkan

Pınarbaşı: Ayhan Gündoğdu

Seydiler: Hasip Yazıcıoğlu

Şenpazar: Adem Urgancı

Taşköprü: Tayyip Köse

Tosya: İsmail Akmanoğlu

 

Türkiye Komünist Partisi

Kastamonu merkez: Yunus Tan
 

Demokrat Parti

Kastamonu merkez: Sezgin Gülcan
 

Demokratik Sol Parti:

Kastamonu merkez: Mahir Yıldırım
 

Bağımsız Türkiye Partisi

Kastamonu merkez: Kemal Bıyıklı

Abana: Hasan Parlak

Ağlı: İsmail Yığ

Araç: Mehmet Aydın

Azdavay: Gürsoy Yıldırım

Bozkurt: Ece Asiye Nezir

Cide: Ali Haydar Ceylan

Çatalzeytin: Mehmet Güngör

Daday: Mehmet Gümüş

Devrekani: Rahmi Saka

Doğanyurt: Mustafa Hüseyin Civelek

Hanönü: Ayşe Nur Kuloğlu

İhsangazi: Kenan Bektaş

İnebolu: Hasan Yar

Küre: Ahmet Sefa Terzi

Pınarbaşı: Feride Namlıer

Seydiler: Yıldız Gümüş

Şenpazar: Ayşe İlik

Taşköprü: Ramazan Aktaş

Tosya: Hilmi Karadayı

 

Vatan Partisi

İnebolu: Fatma Köprülüoğlu

 

Bağımsız

Abana: Reşide Saka

Hanönü: Şükrü Özün
 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner266