"Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındırıyor"

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü Kadir Gecesi nedeniyle mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ünlü; "Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Kadir Gecesi bin aya değer, bir ömre bedel bir gecedir. Kadir Gecesi Kur’an gecesidir. Kadir Gecesi feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Sevgili Peygamberimiz buyuruyorlar ki 'Kim sevabını Allah’tan umarak ve inanarak Kadir Gecesi’ni ibadetle geçirirse bütün günahları affolur.' Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız.

Bu gece, Rabbimiz katındaki kadrimizin yücelmesini, tüm insanlığı etkisi altına alan koronavirüs salgınının üzerimizden kalkmasını, İslam coğrafyasında, Suriye'de, Gazze’de, Doğu Türkistan’da akan kan ve gözyaşlarının durmasını, bütün kardeşlerimizin bayrama huzur ve güven içerisinde ulaşmasını yüce Allah’tan dilerim.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kastamonulu hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni kutlar; bu gecenin, ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini dilerken şimdiden yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını da en içten dileklerimle kutlarım."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN