"Türk milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur"

Kastamonu Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 331
&quotTürk milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Vidinlioğlu mesajında; "Türk milletinin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren Büyük Zaferin 97. yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk milleti, hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin bağımsızlığından kesinlikle taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur. Her aşaması benzersiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan Millî Mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

Başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. Bu duygularla; Kastamonulu hemşerilerimin, aziz Türk milletinin ve kahraman Türk Ordusunun tüm mensuplarının 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum."