"Yanlış uygulama Başkan Babaş döneminde yapılmıştır"

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, TBMM'de yaptığı konuşmasında Kuzeykent'ten verdiği örnekle ilgili yeni bir açıklama daha yaptı.

  • 963
&quotYanlış uygulama Başkan Babaş döneminde yapılmıştır"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) en son konuşmasında yasal olmayan imar uygulamalarına değinen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, bu konuşmasında Kuzeykent’ten verdiği örnekle ilgili yeni bir açıklama daha yaptı.

Meclis’in önceki günkü oturumunda gündem dışı konuşan ve Kastamonuluların Kuzeykent’te karting park alanı olarak bildiği söz konusu parseldeki imar değişikliğinin AKP’nin belediyeyi yönettiği dönemde yapıldığını dile getiren Milletvekili Hasan Baltacı şunları söyledi;

“Genel Kurulda görüşülen imar değişikliklerini konu alan kanun teklifinin birinci bölümü üzerinde yapmış olduğum konuşmamda, imar planı değişiklikleriyle ortaya çıkan ranta ve haksız kazançlara değinmiş ve bu konuda İstanbul'dan ve Kastamonu'dan örnekler göstermiştim. Konuşmamın sonunda ise "Bugünden sonrasını planlamak ne kadar önemliyse bugüne kadar yapılan imar yolsuzluklarının hesabını sormak da o kadar önemli." demiştim. Bu açıdan Kastamonu'yla ilgili verdiğim örnek Kastamonulu hemşehrilerimiz tarafından ilgi görmüştür. Yalnız, hemşehrilerimiz gerek bana ulaşarak, gerek İl Başkanımıza ulaşarak bu yanlış uygulamanın hangi dönemde yapıldığını merak etmiştir. Bu uygulama yani 18 uygulamasıyla elde edilen bir yeşil alanın 3 emsal verilerek ticaret ve konut alanına dönüştürülmesi 2014-2019 yıllarında Kastamonu Belediyesini yöneten AKP'li Belediye Başkanı Sayın Tahsin Babaş döneminde yapılmıştır. Bu konuda MHP Grup Başkan Vekili Sayın Erkan Akçay'a konuya sahip çıkarak göstermiş olduğu ilgi ve hassasiyetten dolayı ve bizleri bilgilendirdiği için Kastamonu Belediye Başkanı Sayın Galip Vidinlioğlu'na teşekkür ederim. Bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum, hangi dönemde ve kim tarafından yapılmış olursa olsun kente karşı işlenen suçlar mutlaka araştırılmalı ve hesap sorulmalıdır.”