Rekortmen muhtar yine kazandı!

'Kapan Ahmet' lakaplı Çatalzeytinli muhtar büyük bir rekora imza atarak 8. dönem de muhtar olarak seçilmeyi başardı.

  • 966
Rekortmen muhtar yine kazandı!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’nun Çatalzeytin ilçesinin Arıca Köyü’nde ikamet eden Ahmet Rençber (75) 1984 yılından bu güne kadar girdiği muhtarlık seçimlerinin tamamını kazanmayı başardı. Pazar günü yapılan seçimlerde de 3 muhtar adayının birleşmesine rağmen Rençber’i yenmeye başaramadı.

31 Mart Pazar günü yapılan mahalli seçimlerde Çatalzeytin’in Arıca Köyü’nde 102 seçmenden 92’si sandık başına gitti. Ahmet Rençber, 48 oy alarak 8. defa muhtar olmayı başardı. Rakibi ise 42 oy aldı. Sandık başkanının muhtarlık oyu kullanmadığı seçimde 1 oy da geçersiz çıktı. Sandık başkanı Muhtar seçiminde oy kullanmadı.

"Muhtarlıkta ilk günkü heyecanımı hala yaşıyorum"

Köyüne hizmet etmeyi çok sevdiğini bu yüzden muhtarlığı sürdürdüğünü açıklayan Ahmet Rençber, bu seçimde de köylüsünün oylarıyla yeniden muhtar olduğunu söyledi. Kastamonu il genelinde belki de kendisinden başka kimsenin peş peşe 8. dönem muhtarlığın olmadığını ifade eden Rençber, bu durumdan da mutluluk duyduğunu ifade etti. Rençber, “Pazar günü yapılan seçimde de 8. defa muhtar oldum. Hizmet etmeyi, köyümün sorunlarıyla ilgilenmeyi çok seviyorum. Muhtarlığa başladığım ilk günkü heyecan şuan bile hala var. Beni destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Oy veren vermeyen herkesin muhtarıyım. Amacımız köyümüzün kalkınması için çalışmalar yapmak. dedi.