Resim ve Karikatür Yarışması düzenleniyor

Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından Ortaokullar ve Liseler düzeyinde Ödüllü Resim ve Karikatür Yarışması düzenleniyor.

  • 408
Resim ve Karikatür Yarışması düzenleniyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İl Müdürü Sefa Özata tarafından yapılan açıklamada; "Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğümüzce eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Tüm Türkiye’de resmi ve özel okular da eğitim ve öğretim gören ortaokul 5.6.7.8.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan 'Tüketici Hakları' konulu resim yarışması ile lise 9.10.11.12.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan 'Tüketici Hakları' konulu karikatür yarışması düzenlenmiştir.

Ödüllü olan ve son başvuru tarihi 8 Şubat 2020 tarihi olan Ortaokul 5.6.7.8.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan 'Tüketici Hakları' konulu resim yarışması ve lise 9.10.11.12.'nci sınıf öğrencilerini kapsayan 'Tüketici Hakları' konulu karikatür yarışmasında, ödül olarak birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye ultrabook, üçüncüye fotoğraf makinası veya bisiklet ve dördüncüye ise tablet hediye edilecektir.

2018 yılında yapılan yarışmaya ilimizden katılan eserlerden jüri tarafından Türkiye dördüncüsü seçilmiş ve Sayın Bakanımız tarafından hediyesi takdim edilmiştir. Okullarımızın ve öğrencilerimizin yarışmaya ilgi göstereceğini ve bu senede ilimize ödül geleceği düşüncesiyle, şimdiden tüm katılımcılara teşekkür eder başarılar dilerim" dedi.