Rizeli Heidi kız hasta buzağısıyla uyudu

Rize'nin İkizdere ilçesinde yeni doğum yapan keçiyi sırtına aldığı fotoğrafın sosyal medyada büyük ilgi görmesi ile gündem olan 12 yaşındaki Hamdu Sena Bilgin, paylaştığı yeni fotoğrafla yine ilgi odağı oldu.

  • 1196
Rizeli Heidi kız hasta buzağısıyla uyudu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yağcılar Köyü´nde çobanlık yapan ailesiyle birlikte yaşayan Hamdu Sena, yeni doğum yapan keçiyi kendi sırtına, keçinin yavrusunu da çoban köpeği ‘Tomi’nin sırtına okul çantasının içine koyarak bağlamış ve bu 
fotoğrafla gündeme gelmişti.

Hamdu Sena, sosyal medya hesabından paylaştığı son fotoğraf da yine beğeni topladı. Hamdu Sena "Buzavım hasta. Bugün birlikte yatma kararı aldık. Hayırlı akşamlar’ yazısı ile birlikte buzağısı ile birlikte uyuduğu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı. Bu fotoğraf kısa sürede çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı ve beğenildi.

Hamdu Sena Bilgin, buzağısının da sağlığına kavuşmaya başlaması nedeniyle mutluluğunu babası Atilla Bilgin'in çektiği video ile paylaştı. Hamdu Sena "Buzağımın hastaydı, ateşi vardı, üşüyordu, titriyordu. Ben de onu alıp eve getirdim. Sobanın yanında ısındık. Şuanda iyi, uyuyor. Yarım litre süt içti. Akşam bu yatakta yattık. O sağ tarafta ben sol tarafta. Şimdi iyi, birazcık ateşi var" diyerek sevincini paylaştı.

Hamdu Sena, çiftçilere ve hayvancılıkla uğraşanlara da "Her yeni doğan buzağı bir anne adayıdır. Buzağılarımız ölmesin'' mesajını iletti.