banner131

Cildinize Sonbahar Önerileri

Güneş ışınlarının cilt üzerinde bıraktığı yıkıcı etki kışa girmeden medikal ve ameliyatsız uygulamalarla tedavi edilebiliyor.

Cildinize Sonbahar Önerileri
banner308
Güneş ışınlarının etkinliğinin azaldığı bu dönemde yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek adına cildin tekrar eski formuna sokulması gerektiğini anlatan Estetik International Sağlık Grubu doktorlarından Dr. Ulaş Utku Şekerci, “Güneş ışınlarına tepki olarak bronzlaşan cilt, sonbaharla birlikte artık nemini kaybetmiş, yorulmuş ve canlılığını yitirmiş bir hale gelir. Bu form kaybı yaşlanma belirtilerinin çok daha çabuk ilerlemesine ve özellikle yüz bölgesinde çizgilerin belirgin hale gelmesine sebep olur. Bu yıkımın önüne geçmek için öncelikle cildin su kaybını tazelemek gerekir. En pratik cilt canlandırıcı sonbahar önerisi ise nemlendirmek ve bol su içmek olabilir” dedi.

"MEDİKAL UYGULAMALARDAN YARDIM ALABİLİRSİNİZ"
İhtiyaca göre ozon terapi ve PRP uygulamalarının da bu dönemde yapılabileceğini söyleyen Dr. Ulaş Utku Şekerci, diğer seçenekleri de şöyle aktardı: 
“Yaz mevsimine girerken kesinlikle kimyasal peeling ve benzeri uygulamaları önermeyiz. Fakat mevsim itibariyle cildin bir takım ihtiyaçlarını karşılamak adına ilave medikal uygulamaların son derece etkili, yapıcı bir fonksiyonu vardır. Söz gelimi güneş ışınlarından dolayı sürekli kısılan göz, çevresine ve alın bölgesine ince çizgilerin daha belirgin hale gelmesini sağlamıştır. Botoks bunun için bir çözüm olabilir. Yine aynı şekilde dolgu uygulamaları, cildin kaybettiği nemi kazandırır ve cilt alt dokusundaki hacim kaybının önüne geçer. Sadece yüz bölgesine değil, sürekli açıkta kalan ve hep ihmal edilen ama yaşlılığı en çok gözler önüne seren el üzerine de dolgu uygulamaları aynı mantık çerçevesinde yapılabilir.”

KOLAJEN KAYBINA ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ
Yaşlanma belirtilerinin bu dönemde hızlıca hissedilmesinin bir başka nedenin de kolajen kaybı olduğuna dikkat çeken Utku Şekerci, “Kolajeni tekrar aktif hale getirmek, artan çizgileri ve sarkmaları tekrar formuna sokmak ameliyatsız örümcek ağı estetiği ile mümkün. Sosyal hayatı etkilemeyen hem tedavi eden hem de sürekli cildin tazelenmesine olanak sağlayan örümcek ağı estetiği, cilt için sonbaharda yapılabilecek en etkili uygulamalardan birisidir” dedi. 
Şekerci, muayene sonrasında kişisel tedavi planlarının oluşturulması gerektiğini ve önlemler alındığında cildin tekrar yenilenmesinin mümkün olabileceğinin de altını çizdi.

(İHA)
Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 23:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER