Sağlıkçılar, Tıp Bayramını Büyük Coşkuyla Kutladı

Kastamonu'da 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende sağlıkçılar, bayramlarını büyük coşkuyla kutladı.

  • 497
Sağlıkçılar, Tıp Bayramını Büyük Coşkuyla Kutladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

SAĞLIKÇILAR, TIP BAYRAMINI BÜYÜK COŞKUYLA KUTLADI 

TRT SANATÇISI UFUK UĞURİŞ’TEN MUHTEŞEM KONSER

Kastamonu’da 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen törende sağlıkçılar, bayramlarını büyük coşkuyla kutladı. 
Akçaabat Restoranda düzenlenen kutlama etkinliğinde konuşan Vali Erdoğan Bektaş, sağlık alanındaki alt yapıyı yenilediklerini belirterek, “Sağlık sektörü gerçekten sıkıntılı zor ona oranla da zevkli insana haz veren bir sektör. Müşterimiz insan. İnsanların sıkıntılarını azaltmaya yok etmeye çalışıyoruz. Müşteri memnun olduğunda bizde o mutluluğu paylaşıyoruz. Sizler zor bir işi zor bir sektörü sürdürmeye çalışıyorsunuz. Ülkemizde son yıllarda sağlık konusunda iyi gelişmeler oldu. Neredeyse alt yapıyı tümüyle yeniliyoruz. Sağlıkta hizmet anlayışını bütünüyle değiştirdik. Vatandaşın sağlık algısı değişti. Sağlık hizmetlerinden memnuniyet yüzde 90’a ulaştı. Umarım sizlere yaptığınız hizmetin karşılığını devlet olarak ödüyoruzdur” dedi.
DÜNYANIN HER YERİNDE VARIZ
Umut Sağlıkçılar Derneği (UMSAD) Başkanı Mustafa Şafak, dünyanın her yerinde sağlıkçıların olduğunu ve her ihtiyaç duyan ülkeye seve seve hizmet götüreceklerini kaydetti. Şafak, şöyle konuştu: “UMSAD, sivil toplum adına yeni bir umut olarak Nisan 2010’da kuruldu. Şuanda 100’e yakın üyemizle sağlığı bir bütün olarak algılayıp hayatın ve insanın olduğu her yerde var olmayı hedefliyoruz. Derneğimiz, doktor, diş hekimi, eczacı ve yardımcı sağlık personellerini içine alan bir gönüllüler hareketidir. Hiçbir dernek ve odalaın alternatifi değiliz. Aksine yardımcısı ve destekçisiyiz. Her zaman ve her ortamda yapılacak tüm müsbet çalışmalara destek ve yardımcı olmaya hazırız. Son zamanlarda hekim arkadaşlarımıza ve yardımcı sağlık personeline yönelik tüm şiddet girişimlerini nefretle kınıyoruz”
YILIN DOKTORU ŞÜKRAR GÜRSES OLDU
Törende aynı zamanda büyük fedakarlıklarla çalışan Kastamonu Dr. Münif İslamoğlu Devlet Hastanesi doktorlarından Nefroloji Uzman Dr. Şükran Gürses, yılın doktoru seçildi. Gürses’e ödülünü ise Vali Erdoğan Bektaş verdi.
UFUK UĞURİŞ’TEN MUHTEŞEM KONSER
Tıp Bayramı dolayısıyla TRT Sanatçısı Ufuk Uğuriş, Türk Sanat Müziği sevenlere muhteşem bir konser verdi.
Konseri dinlemek için restorana akın eden TRT Sanatçısı Ufuk Uğuriş’in hayranları, sanatçıyla birlikte şarkılarına eşlik ederek, alkış tuttular.
Aslen Kastamonulu olan ünlü TRT Sanatçısı Ufuk Uğuriş, restoranda verdiği mini konserde sevilen şarkılarını salonu dolduran hayranlarıyla birlikte söyledi. Şarkı aralarında yaptığı konuşmalarda büyük alkış toplayan Ufuk Uğuriş, Kastamonu’ya ait Çanakkale Türküsü başta olmak üzere çok sayıda Kastamonu yöresi şarkılarına yer verdi. Ufuk Uğuriş’in şarkılarıyla unutulmaz anlar yaşayan davetliler, adeta kendilerinden geçtiler. Ufuk Uğuriş, söylediği şarkılara eşlik eden Vali Erdoğan Bektaş’a mikrofon uzattı ve Vali Bektaş ise şarkıyı kısa bir şekilde söyledi. Ayrıca Ufuk Uğuriş, kendisine eşlik eden diğer protokol üyeleri ve davetliler mikrofon uzatarak, birlikte şarkı söylediler.
Konser sonrası Ufuk Uğuriş, alkışlar eşliğinden sahneden ayrıldı.