Sahte Paradan Tutuklu Sanıklar Hakim Karşısında!

Kastamonu'da piyasaya sahte para sürmek isterken yakalanan tutuklu sanıklar, ilk kez hakim karşısına çıktı.

  • 499
Sahte Paradan Tutuklu Sanıklar Hakim Karşısında!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Olay, geçtiğimiz yıl Aralık ayı içerisinde meydana geldi. İddialara göre, İstanbul’dan Kastamonu’ya bir yakınlarını ziyarete gelen Mahir D., Mustafa A., Aras K. ve Ece P.A., merkezde alışveriş yaparken ayakkabı ve kalem almak istediler. Aldıkları ayakkabının ve kalemin parasını ödemek isterken iş yeri sahibinin paraların sahte olduğunu fark etmesi üzerine polise haber verildi. İhbarı değerlendiren emniyet güçleri, İstanbul’dan Kastamonu’ya gelerek piyasaya sahte para sürmek isteyen zanlıları yakaladı. Yapılan aramada zanlıların üzerinde 23 adet sahte 200 TL’lik banknotlar ele geçirildi.

Çıkarıldıkları mahkemece tutuklandıktan sonra Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde haklarında dava açılar sanıklar ilk kez hakim karşısına çıktı.

Duruşmaya katılan tutuklu sanık Aras K., aracıyla kaza yaptığını ve 5 bin TL değerinde maddi hasar oluştuğunu belirterek, sahte banknotları kaza yaptığı şahsın kendisine verdiğini ileri sürdü. Aras K., paraların sahte olduğunu bilmediğini kaydetti. Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, tutuklu sanık Aras K.’nın tutukluluğunun devamına karar verirken, diğer sanıklar Ece P.A. ile Mahir D.’nin adli kontrollerinin kaldırılmasına hükmetti. Mahkeme heyeti, dosyadaki diğer eksikliklerinin giderilmesi için davayı ileri bir tarihe erteledi.

(İHA)