Şampiyon Kastamonuspor 1966

Kastamonuspor 1966 Beylerbeyispor'u 1-0 mağlup ederek ligde bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

  • 1791
Şampiyon Kastamonuspor 1966
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TFF 3.Lig 3.Grup 36. haftasında Kastamonuspor 1966 ile Beylerbeyispor Kastamonu Gazi Stadı'nda bir araya geldi. Beylerbeyispor'u Batuhan Er'in attığı gol ile 1-0 mağlup eden Kastamonuspor 1966 ligde bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti ve Spor Toto 2. Lig'e yükseldi.

 Kastamonuspor 1966, kulüp tarihinde 50 yıl sonra büyük bir başarıya imza atarak Bölgesel Amatör Lig’in ardındın üst üste ikinci kez şampiyonluk başarısı gösterdi.

Şampiyonluk maçı öncesinde Gazi Stadyumu’nu hınca hınç dolduran Kastamonuspor taraftarları, 90 dakika boyunca şampiyonluk türküleri söyledi. Maçın son düdüğünün ardından coşkunun dozunu artıran Kastamonusporlu taraftarlar, sahaya inerek şampiyonluk sevincini futbolcularla birlikte yaşadı.

MAÇ SONU BÜYÜK SEVİNÇ YAŞANDI

Kastamonuspor 1966, aldığı galibiyet sonrası şampiyonluğunu da ilan etti. Sahada büyük sevinç yaşayan futbolcular ve teknik yönetim, stadı adeta karnaval alanına çevirdi. Taraftarların da katıldığı kutlamalarda, oyun havaları ve davul-zurna ekibiyle birlikte futbolcular, teknik kadro ve taraftarlar, halay çekti, çiftetelli oynayarak şampiyonluğun sevincini doyasıya yaşadı.

Kastamonuspor 1966’ın şampiyonluğunda büyük katkısı bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ile Kastamonuspor 1966 Kulüp Başkanı Mahir Altıkulaç, taraftarların ve futbolcuların sevinç gösterilerine eşlik etti. Başkan Babaş ve Kulüp Başkanı Altıkulaç, beraberindeki heyet ile birlikte statta şampiyonluk pastası keserek kutlamalara katıldılar.

TARAFTARLARIN COŞKUSU STADA SIĞMADI

Büyük heyecana sahne olan ve 90 dakika boyunca takımlarını hiç susmadan destekleyen Kastamonuspor taraftarı ise, karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte sahaya inerek şampiyonluk sevincine ortak oldu. Çiftetelli oynayarak kutlamalara katılan taraftarlar, bir gün öncesinden şampiyonluk için hazırlanan Gazi Stadyumu’nda, yaptıkları tribün şovları ile renkli görüntüler oluşturdular. Stat içerisinde olduğu kadar, stat dışarısında da taraftarların ve vatandaşların coşkusu büyük oldu.

Stat: Kastamonu Gazi
Hakemler: Bilal Emektar, Enes Vahit Çavuş, Ali Orhun Kara, Mustafa Hakan Belder
Kastamonuspor 1966: Hasan Sürmeli, Yusuf Orhan, Fatih Selimhan Solmaz, Eray Hüdaverdi, Faruk Öcal, Hüseyin Bak, Halil Çelik (73' Fatih Özçelik), Cabir Coşar, Salim Uzun (83' Uğur Yanıkdemir), Yaşar Çetin, Batuhan Er (78' Aykut Sarıdoğan)
Beylerbeyispor: Utku Yuvakuran, Erhan Göç, Metehan Çakal, İskender Sahat, Emre Özer, Gökhan Günaydın, Berat Satılmış, Mustafa Çeçenoğlu, Güray Gazioğlu (65' Çağrı Yasan), Fatih Sercan Ekinci, Mümin Talip Pazarlı
Gol: DK 55: Batuhan Er (Kastamonuspor 1966)
Sarı Kartlar: DK 36: İskender Sahat (Beylerbeyispor), DK 38: Fatih Selimhan Solmaz (Kastamonuspor 1966), DK 43: Mümin Talip Pazarlı (Beylerbeyispor), DK 54: Mustafa Çeçenoğlu (Beylerbeyispor), DK 54: Hüseyin Bak (Kastamonuspor 1966), DK 83: Emre Özer (Beylerbeyispor)