Şanssız 'Şanslı' için 'kedicik babası' aranıyor

Sinop'ta, bir aracın çarpması sonucu sol ve sağ bacakları ile kalça kemiğinde kırıklar meydana gelen, hayvanseverlerin desteğiyle tedavi edilerek "Şanslı" adı verilen 6 aylık sokak kedisine, "Kedicik babası" olan sahabe Ebu Hüreyre misali şefkat kollarını açacak bir iyiliksever aranıyor.

  • 440
Şanssız 'Şanslı' için 'kedicik babası' aranıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sinop'ta bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanan 6 aylık sokak kedisi, hayvanseverler tarafından tedavi edilerek "Şanslı" adı verildi. Şanssız yavru "Şanslı"ya şimdi, "Kedicik babası" olan sahabe Ebu Hüreyre misali şefkat kollarını açacak bir iyiliksever aranıyor.

Kent merkezinde sokakta yaralı bir kedi gören vatandaşlar, Sinop Belediyesi ekiplerine haber verdi. Ekiplerce bulunduğu yerden alınan kedi, özel bir veteriner kliniğine götürüldü.

Klinikte, veteriner hekim Ceyhan Akdağ tarafından yapılan kontrolde, kedinin kaza sonucu sol ve sağ bacaklarıyla kalça kemiğinde kırıklar olduğu belirlendi.

Kalça kemiğindeki kırık sebebiyle kısmı felç geçiren yavru kedi, bacaklarındaki kırıklar nedeniyle ise iki kez ameliyat edildi.

"Şanslı" adı verildi

Kedinin bakımını yapan Veteriner Hekim Ceyhan Akdağ, AA muhabirine, yavrunun 6 aylık olmasından dolayı kalça kemiğindeki kırığın herhangi bir operasyona gerek kalmadan kaynadığını söyledi.

"Şanslı"nın bacaklarındaki kırıklara ise müdahale etmek durumunda kaldıklarını anlatan Akdağ, kalça kemiğindeki yaralanmadan dolayı oluşan kısmi felcin kısa sürede düzelmesini beklediklerini vurguladı.

Yaralı yavru kediye Sinop Sahipsiz Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneğinin sahip çıktığını belirten Akdağ, "Kedimiz geçirdiği bir kaza sonucu buraya geldi. Elimizden geleni yaparak eski sağlığına kavuşturduk. Burada hayvansever vatandaşlara teşekkür etmek lazım. Onların destekleri oldu. Bir ay içinde tamamen iyileşmesi beklenen kedimizi sahiplenecek birilerini arıyoruz. Ağır bir kaza geçirmesine rağmen hayatta kalmayı başaran kediye "Şanslı" adını verdik. Şanslı artık yeni sahibini bekliyor." ifadesini kullandı.

Akdağ, vatandaşların sokak hayvanlarına karşı gösterdikleri duyarlılığın mutluluk verici olduğunu da sözlerine ekledi.

"Kedicik babası" Ebu Hüreyre

En çok hadis rivayet eden sahabelerden olan Ebu Hüreyre'nin koyun eti alırken bulduğu kedi yavrularını elbisesinin eteğine koyup onlarla oynadığı için kendisine "Kedicik babası" anlamına gelen "Ebu Hüreyre" dendiği; Peygamber Efendimizin de sahabesine böyle hitap ettiğine dair rivayetler bulunuyor.