Şehir Parkı İhalesi Sonuçlandı

Kastamonu Belediyesi tarafından yaptırılması planlanan Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı'nın ihalesi sonuçlandı.

  • 767
Şehir Parkı İhalesi Sonuçlandı
TAKİP ET Google News ile Takip Et


İhaleyi, 6 milyon 239 bin TL teklifte bulunan Açıkgöz Kardeşler İnşaat Tarım Nakliye Hayvancılık Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kazandı.

Kastamonu Belediyesi tarafından yaklaşık 20 yıldır yaptırılması planlanan Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı’nın yapım ihalesi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Belediye Hizmet binasında yapılan ihaleye, 6 yüklenici firma teklifte bulunmuştu. Kastamonu Belediyesi, teklifte bulunan firmaların evraklarını inceleyerek kararını açıkladı. Buna göre, ihaleye en düşük ikinci teklifi sunan Açıkgöz Kardeşler İnşaat Tarım Nakliye Hayvancılık Turizm Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 6 milyon 239 bin TL ile ihaleyi kazandı.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 20 bin metrekarelik alan üzerine yapılması planlanan altında 200 araçlık otoparkı bulunan Turhan Topçuoğlu Şehir Parkı’nın ihalesinin sonuçlandığını belirterek, yaklaşık maliyeti 7 milyon 71 bin 896 TL olan ihaleyi Açıkgöz Kardeşler firmasının kazandığını söyledi.

Şehir parkı projesi üzerinde 20 yıldır çalıştıklarını aktaran Tahsin Babaş, “Kastamonu’ya şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Gerçekten çok önemli bir proje yaklaşık 20 bin metrekare alanda rekreasyon çalışması yapılacak. Parkın altında 200 araçlık otoparkı olacak. Geçtiğimiz günlerde Belediyemizin önündeki otopark projesinin de ihalesine çıktık. Burası da 400 araçlık olacak. Her iki proje tamamlandığında toplam 600 araçlık otopark alanı oluşmuş olacak. Bu sayede ana cadde üzerindeki parklanmaya da çözüm bulmuş olacağız” dedi.

Öte yandan, Açıkgöz Kardeşler firmasının Çankırı’da Recep Tayyip Erdoğan şehir parkı ile dere ıslahı projelerini yaptıkları öğrenildi.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)