Bakan yardımcısı göz yaşlarını tutamadı

Kastamonu'da bir dizi ziyaretlerde bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, 15 Temmuz şehidinin kardeşi tarafından hediye edilen Türk bayrağı sonrasında gözyaşlarını tutamadı.

  • 2015
Bakan yardımcısı göz yaşlarını tutamadı

Kastamonu’da bir dizi ziyaretlerde bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, 15 Temmuz şehidinin kardeşi tarafından hediye edilen Türk bayrağı sonrasında gözyaşlarını tutamadı.

Çeşitli ziyaretler için memleketi Tosya ilçesine gelen Dışişleri Bakan Yardımcı Faruk Kaymakcı, çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Kaymakcı’yı Tosya’ya gelişlerinde Kaymakam Deniz Pişkin, İlçe Emniyet Müdürü Selahattin Batman, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Gökhan Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluş temsilcileri karşıladı.

Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’nın Tosya’daki ilk durağı Şehit Mustafa Kaymakcı Anadolu Lisesi oldu. Okul bahçesinde 15 Temmuz Şehidi Mustafa Kaymakcı ansını gül diken Bakan Yardımcısı Kaymakcı gül dikiminin ardından yaptığı açıklamada, "15 Temmuz şehidimiz Mustafa Kaymakcı’nın kardeşi Adem Osman bizimle birlikte. Mustafa Kaymakcı’yı 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın Türk Demokrasisinin korunması için yapmış olduğu çağrıya cevap veren ve Türkiye’yi Türk Demokrasisini korumak için canını fedakarca veren bir kardeşimiz. Biz hemşehrileri olarak Mustafa’yla gurur duyuyoruz ve kendisini rahmetle anıyoruz. Tabi Tosya hemşehrisini ve şehidini unutmadı. Milli Eğitim Bakanlığımız ve bu güzel okulumuz rahmetli Mustafa’nın ismini ebediyete intikal ettirmek için okulun adı Mustafa Kaymakcı oldu. Dolayısıyla Mustafa’nın ismi her zaman Tosya’mızda ülkemizde yaşayacak ve demokrasimizin bir gülü olarak ilelebet hafızalarımızda olacak" dedi.

Şehidin adının yaşatılmasının önemine değinen Kaymakcı, "Türk Demokrasisi artık olgunlaşmış demokrasi ve eminim önümüzdeki günlerde de yine demokrasimiz güçlenerek ilerleyecek. Bu vesileyle yine hem 15 Temmuz Şehitlerimize, hem terörle mücadelede yaşamını yitiren şehitlerimize sahip çıkan Kaymakamımıza, tüm yerel yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Rahmetli şehidimiz Mustafa’yı anıyorum. Kardeşini ve Kaymakcı ailesini tekrar sabırlar diliyorum. Ayrıca bu okulun müdürüne, yönetimine ve sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programda Şehit Mustafa Kaymakcı’nın kardeşi Adem Osman Kaymakcı tarafından Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı’ya Türk Bayrağı hediye edildi. Bayrağı alan Bakan Yardımcısı Kaymakcı gözyaşlarını tutamadı. Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, Şehit Mustafa Kaymakcı’yı tekrar rahmetle anarak Türk Demokrasisine sahip çıkmaya devam edeceklerine dikkat çekti.