Şerife Bacı, şehit oluşunun 100. yılında etkinliklerle anılacak

Şerife Bacı'nın şehit oluşunun 100. yıl dönümünde Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü, pandemi kurallarına uygun yapılacak.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Şerife Bacı'nın şehit oluşunun 100. yılı nedeniyle Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü pandemi kuralları doğrultusunda yapılacak.

Şerife Bacı'nın İstiklal Yolu'nda cephane taşırken donarak şehit oluşunun 100. yılı olması, diğer yandan İnebolu’yu bombalayan iki Yunan gemisine karşı Yiğit İnebolu halkının direnişi olan Şeref ve Kahramanlık Günü'nün 100. yılına denk gelmesi nedeniyle birçok etkinlik yapılacak.

Bu etkinlikler kapsamında 18-21 Şubat 2021 tarihleri arasında pandemi nedeniyle maske, mesafe ve hijyene dikkat edilerek Şerife Bacı'nın şehit oluşunun 100. yılında '100 Şerife Bacı Yürüyor' adı altında yürüyüş yapılacak.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi il dışından katılacak katılımcılar ulaşımlarını kendileri karşılayacak. Bunun dışında 4 gün boyunca iaşeleri ve çadırların taşınması etkinlik komitesince karşılanacak.

Bu etkinlik 100 kişi ile sınırlı olmakla öncelik bayanlara verilecek. İl dışından gelecekler için pandemi nedeniyle sorun yaşamamaları için yol izin belgelerine Kastamonu Valiliği yardımcı olacak.

Tüm katılımcıların adı, soyadı, mail ve adreslerini Kastamonu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün 0366 214 22 18 - 214 97 95 nolu telefon numaralarına, 0366 212 44 05 nolu faksına veya kastamonukultur@hotmail.com mail adresine ivedilikle bildirmeleri gerekiyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN