'Şerife Bacı'yı vefatının 100. yılında Meclis'te andı'

CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Şerife Bacı'yı vefatının 100. yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) andı.

  • 1962
Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
'Şerife Bacı'yı vefatının 100. yılında Meclis'te andı'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun kadın kahramanlarından Şerife Bacı’yı vefatının 100. yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) andı.

Gündem dışı söz alan Milletvekili Hasan Baltacı, Kastamonu’nun Cumhuriyet kenti olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında Kastamonuluların, Şerife Bacı’nın ve binlerce isimsiz kahramanın açtığı İstiklal Yolu’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümeye devam ettiğini belirtti.

Milletvekili Baltacı konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“1921 kışının en soğuk, Kurtuluş Savaşının en sıcak zamanlarında, kağnısına sadece mermi değil umut yükleyen, tereddüt etmeden attığı her adımda milli mücadelenin kaderini değiştiren, kucağında daha 9 aylık olan bebeğiyle İnebolu'dan aldığı cephaneyi taşırken donarak şehit olan Şerife Bacı’yı aramızdan ayrılışının 100. yılında saygıyla anıyorum. Kurtuluş mücadelesine güç veren Şerife Bacı’nın torunları, Cumhuriyet kenti Kastamonu'da¸ İstiklal Yolu’nun en ön safında, Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, bağımsızlığın peşinde, eşit bir dünyayı inşa etmek için demokrasi mücadelesini sürdürmeye devam ediyor, edecek.”