Şeyh Şaban-ı Veli Adıyla Yapılıyor

Hanönü ilçesinde eski olduğu için yıkılan Merkez Camisi Şeyh Şaban-ı Veli Camisi adıyla yeniden yapılmasına başlandı.

  • 239
Şeyh Şaban-ı Veli Adıyla Yapılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

HANÖNÜ MERKEZ CAMİSİ ŞEYH ŞABAN-I VELİ CAMİSİ ADIYLA YENİDEN YAPILIYOR

İlçe Müftüsü Osman Sağlam yaptığı açıklamada,1959 yılında yapılan eski Merkez Camisinin yıkılarak yenisinin yapılması için inşasına başladıklarını belirtti. Müftü Sağlam, Merkez Cami alanının belediye adına tahsisli olduğunu, çevredeki arazi sahiplerinden bir kısım alan daha alınarak yeni cami projesi hazırlandığını söyledi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte caminin inşaatına başladıklarını anlatan Müftü Osman Sağlam, İlçede oluşturulan komisyonla Caminin adının Hanönü ’de doğan büyük zat Şeyh Şaban-ı Veli Camisi olarak değiştirildiğini söyledi.

Caminin Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yapılacağını söyleyen Sağlam, "Hayırsever bir vatandaş bir miktar yardımda bulundu. Fakat caminin yapılması için başka hayırsever vatandaşlarında yardımına ihtiyacımız olmaktadır" dedi.

Caminin bir an önce bitirilmesi için hayırsever vatandaşların yardımlarına ihtiyaçları olduğunu belirten Sağlam, "Emeği geçen tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlarımız Hanönü Müftülüğümüzün internet sitesinde gerekli bilgilere ulaşabilirler" dedi.

EMRE YILMAZ (İHA)