Şiddetli Fırtına Yangına Yol Açtı

Kastamonu'da, şiddetli fırtına sebebiyle çıkan yangında, 2 ev, 3 ahır ve 6 samanlık kül oldu.

  • 503
Şiddetli Fırtına Yangına Yol Açtı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ŞİDDETLİ FIRTINA YANGINA YOL AÇTI 

- KASTAMONU’DA 2 EV, 3 AHIR VE 6 SAMANLIK KÜL OLDU

Kastamonu’da, şiddetli fırtına sebebiyle çıkan yangında, 2 ev, 3 ahır ve 6 samanlık kül oldu.
Edinilen bilgiye göre, Yılancı köyü Çiller Mahallesi’nde şiddetli rüzgar nedeniyle elektrik kablolarının birbirine temas etmesi sonucu kıvılcım çıktı. Kıvılcımın samanlıklara sıçraması üzerine yangın çıktı. Rüzgarında etkisiyle biranda korlanan alevler çevresinde bulunan ahır ve evlere de sıçradı.
Kastamonu Belediyesi İtfaiye ile Orman Bölge Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi ekipleri, yangına müdahale etmekte büyük güçlük çekti. Köyün şehir merkezine uzak olması nedeniyle itfaiye ekipleri, olay yerine intikal edene kadar yangına köylüler müdahale etti. Köylüler, yangın söndürme tankları ve evlerinden çektikleri hortumlarla yangının büyümesini engellemeye çalıştı. Yangında Mehmet ve Hüseyin Köroğlu’na ait iki ev tamamen yandı. Bayram, Tevfik ve Hüsnü Yılmazoğlu’na ait ahır ve samanlıklar da kül oldu. Yangının, bir müddet sonra da ormanlık alana sıçradığı belirtildi. Yangının ormanlık alanda bir hektarlık alana zarar verdiği öğrenildi.
Yangın, 6 saatlik bir çalışma sonrasında kontrol altına alınabildi. Yangının söndürülmesinin ardından başlatılan soğutma çalışmaları ise devam ediyor. Yangında, mahallede bulunan altı haneden ikisinin kül olduğu görüldü.
Öte yandan, olay yerine Kızılay ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri gitti. Kızılay ve AFAD ekiplerinin yangında zarar görün ailelere yardım götürdüğü belirtildi. Yangızedeler, yangının şiddetli rüzgardan çıkan kıvılcımlar sonrasında başladığını belirterek, şiddetli rüzgar nedeniylede kısa sürede büyüdüğünü söylediler. Ayrıca yangınzedeler, gözleri önünde yanan evleri için gözyaşı döktü.