SMA Hastası Ela ve Berat bebeğe yardım eli

Devrekani Yunus Emre İlkokulundan SMA Hastası Ela ve Berat bebeğe yardım eli.

  • 3862
SMA Hastası Ela ve Berat bebeğe yardım eli

Devrekani Yunus Emre İlkokulu öğrencileri, öğretmenleri öncülüğünde SMA Tip-1 Kas Hastalığı bulunan Berat ve Ela bebeğe destek olmak için Valilik Onaylı "Berat ve Ela Bebeğe Umut Ol" kampanyasına yardım eli uzattı.

Ailelerinden aldıkları destek ve harçlıklarından biriktirdikleri paralarla toplam 16 bin 40 lira toplayan öğrenciler, öğretmenleri ile birlikte toplanan parayı ailelerin resmi hesaplarına yatırdı.

Devrekani Yunus Emre İlkokulu öğrenci velisi Ünal Veyisoğlu, "Yunus Emre İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin ülkemizin milli değerleri ile bağdaşan birlik, beraberlik ve dayanışma duygusuyla hareket ederek farkındalık yaratan bir kampanyada yer alması biz veliler adına gurur kaynağıdır. Berat ve Ela bebeğe umut olmak adına minik yürekleri bir araya getiren, çocuklarımıza hayatın gerçekleri karşısında sorumluluk almayı, dayanışma ruhunu aşılayan tüm idareci ve öğretmenlerimize emeklerinden ve düşüncelerinden dolayı okulumuz velileri adına teşekkür ediyor, öğrencilerimizi bu kampanya sürecince gösterdikleri sağduyulu yaklaşımdan dolayı kutluyorum.” dedi.