Suriyeli Kızın Vasiyeti Yürekleri Dağladı

Suriyeli mülteci bir kızın ölmeden önce yazdığı vasiyet mektubu, okuyanların yüreklerini dağladı.

  • 642
Suriyeli Kızın Vasiyeti Yürekleri Dağladı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KENDİ TABUTUNU ÇİZİP, "ARTIK CENNETTE DOYA DOYA YEMEK YİYECEĞİM" DİYE VASİYETİNİ YAZAN MİNİK KIZ, BİR YANDAN ÖLÜM KUSAN BOMBA VE SİLAHLARDAN, BİR YANDAN DA AÇLIKTAN HAYATINI KAYBEDEN ÇOCUKLARIN FERYADINI HÜR DÜNYAYA DUYURMAYA ÇALIŞTI

Dünya en büyük mülteci krizlerinden birini yaşarken, Suriye'den ayrılmayan binlerce sivil, Esed ve Rus bombardımanının yanı sıra açlıkla pençeleşerek hayatta kalma mücadelesi veriyor. Yüzlerce çocuğun açlıktan ve bombalardan hayatını kaybettiği bu insanlık dramında, Suriyeli yavrular, yaşadıkları büyük acıları yazıya ve resimlere dökerek, feryatlarını dünyaya duyurmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiyeyi kurtarıcı olarak gösteren Suriyeli çocuğun resminin ardından yine Suriyeli küçük bir kızın yazdığı vasiyet mektubu, vicdanların nasırlaştığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Sosyal medyada paylaşım rekorları kıran Suriyeli kız, çizdiği resimle tabutun içinde kendini tasvir ederken, ailesine yazdığı vasiyette, "Bu benim vasiyetimdir. Canım annecim! Senden benim güzel gülüşlerimi hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı istiyorum. Ve sen ablacığım! Arkadaşlarıma de ki: 'O açlıktan öldü...' Ve sen abiciğim! Üzülme; ama, ikimiz birlikte, 'Biz açız!..' dediğimizi hatırla. Ey Ölüm meleği! Acele et ve ruhumu al ki artık cennete yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem! Benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de cennete yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim" diyerek, okuyanların yüreklerini parçaladı.

ZAFER PEKER (İHA)