Taşköprü, 2. Safranbolu ve Beypazarı olma yolunda!

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde 74 adet binada incelemelerde bulundu.

  • 786
Taşköprü, 2. Safranbolu ve Beypazarı olma yolunda!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Harmandağ ve Seyit Ahmet Arslan, Rölöve Anıtlar Müdürü Ahmet İmamoğlu ile Genel Müdürlük personeli ilçemize gelerek Delibeyoğlu Sokak, Ağalar Sokak ve Zımbıllı Sokak’ta, “Sokak Sağlıklaştırması” kapsamında projesi hazırlanıp Anıtlar Kurulu onayına sunulan tescilli ve tescilsiz 74 adet binada incelemelerde bulundu.

Bu kapsamda yaptıkları girişimler sonucu Anıtlar Kurulu’nca projesi onaylandıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca uygulama ihalesi yapılarak işe başlanılacak olan “Sokak Sağlıklaştırması” projesi tamamlandıktan sonra Taşköprü’nün bölgede ikinci bir Safranbolu ve Beypazarı olacağının altı çizilerek kısa sürede “Sokak Sağlıklaştırması” projesinin hayata geçeceği ifade edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri daha sonra ise Pompeipolis Antik Kenti Ören Yeri alanında da incelemelerde bulunarak burayla alakalı da geçtiğimiz aylarda Anıtlar Kurulu’nda onaylanan Ören Yeri Düzenleme Projesi’nin de bu yıl ihalesi yapılarak ilçeye yerli ve yabancı turist ziyaretçilerinin artırılmasını hedeflediklerini kaydettiler. Geçtiğimiz yıl hizmete sunulan Taşköprü Belediyesi Kent Tarihi Müzesi’ni de ziyaret ederek ilçeden ayrıldılar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen heyete Taşköprü Belediyesi Başkan Yardımcısı Ceyhun Çorbacı, Kastamonu Müze Müdürü Fulya Aldı ve Taşköprü Belediyesi yetkilileri eşlik etti.