Taşköprü festivale hazır!

Taşköprü Belediyesi tarafından 16-19 Ağustos tarihleri arasında 32.'si düzenlenecek olan Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali'nin programı netleşti.

  • 728
Taşköprü festivale hazır!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ünlü sanatçı Murat Dalkılıç, Hasan Yılmaz, Ece Seçkin ve Serkan Kaya’nın sahne alacağı Sarımsak Festivali’ne çok sayıda ziyaretçi katılması bekleniyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, her yıl büyük bir coşku ile gerçekleştirdikleri Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’ni bu yıl 16-19 Ağustos tarihlerinde gerçekleştireceklerini kaydetti.

Festivallerin gurbet ile sıla arasında büyük bir köprü görevi gördüğüne de değinen Başkan Arslan, gurbetteki ve sıladaki tüm hemşerilerini 16-19 Ağustos tarihlerinde Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali’nde buluşmak üzere Taşköprü’ye beklediklerini ifade etti.

1. Gün (Perşembe)
16 Ağustos perşembe günü saat: 15.00’de Sarımsak Festivali’nin açılış kurdelesi Cuma pazarı alanında kesilmesinin ardından aynı alandaki Pompeiopolis Tarım, Orman, Hayvancılık, Tarımsal Gıda Fuarı’nın açılışı gerçekleşecek. Daha sonra kortej yürüyüşü ve akabinde Cumhuriyet Meydanı’nda protokol konuşmaları ve halk oyunu gösterileri ile devam edecek.
Saat:18.30’da 5. Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni, Şeyh Hüsamettin Hz. Türbesi’nde gerçekleşecek.
Akşam namazına müteakip ise Merkez Taş Camii’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere şehitlerimiz ve Taşköprülü ecdadımızın ruhuna Mevlidi şerif programı tertip edilecek.

2. Gün (Cuma)
17 Ağustos Cuma günü ise saat:09.30’da Halk Oyunları ekiplerinin kahvaltı programı gerçekleşecek. Ardından ise saat:10.30’da Resim Öğretmeni Hasan Barış Çiçek’in “Eskimeyen Motifler” konulu Resim Sergisi’nin açılışı Kent Tarihi Müzesi’nde yapılacak.
Saat:14.00’te Belediye Konferans Salonu’nda Taşköprü’nün Doğal ve Beşeri Zenginlikleri konulu panel gerçekleşecek.
Saat: 16.30’da Cuma pazarı alanında Çiftçiler Arasında En İyi Sarımsak Üreticisini Seçme ve En İyi Buzağı Yetiştiricisini Seçme yarışmaları yapılacak.
Saat:19.30’da Köprübaşı Halk Oyunu gösterileri yer alacak.
Saat: 21.00’de Köprübaşı Festival Meydanı’nda sevilen sanatçı Hasan Yılmaz ve saat:22.30’da ise Murat Dalkılıç sahne alacak.

3. Gün (Cumartesi)
18 Ağustos Cumartesi günü ise saat:10.00’da Ağcıkişi Mahallesi Kaba Yazı Mevkii’nde Trap Atışları Yarışması gerçekleşecek.
Saat:10.30’da çocuklara yönelik Belediye Sarayı önünden Bisiklet Turu gerçekleşecek.
Saat:15.00’te Festival alanında Halk Oyunu ekiplerinin gösterisi, saat:16.30’da Uluslararası Halk Oyunları Ekipleri Geleneksel Giysili Kostüm defilesi, saat:22.00’de ise festival alanında ünlü sanatçı Ece Seçkin’in açık hava konseri sahne alacak.

4. Gün (Pazar)
19 Ağustos Pazar günü ise saat:14.30’da Ağcıkişi Mahallesi Kabayazı Mevkii’nde Halk Oyunu ekiplerinin gösterileri, saat:15.00’te Geleneksel At Yarışları, satt:20.00’de Halk Oyunu ekiplerine teşekkür ve katılım belgesi dağıtımı, saat:22.00’de ise ünlü sanatçı Serkan Kaya’nın açık hava konseri ve havai fişek gösterisi ile final yapılacak.

Mehmet TUĞCU